Zarówno konsumenci, jak i przedsiębiorcy korzystają z różnych sposobów finansowania swoich potrzeb. Jednymi z najpopularniejszych są kredyty oraz pożyczki. Niestety zdarza się, że trudną sytuację kredytobiorców wykorzystują banki i parabanki, które nie zawsze postępują zgodnie z prawem. W walce o odzyskanie nienależnych bankom i innym instytucjom finansowym świadczeń pomóc mogą specjaliści z kancelarii Adwokaci Kaczmarski Żurowski.

Weryfikacja umów i prowadzenie postępowania

Szczególnym problemem dla kredytobiorców okazał się kredyt we frankach szwajcarskich. Początkowo warunki tego typu kredytów – niskie oprocentowanie i niskie raty – wydawały się niezwykle atrakcyjne. Jednak okazało się, że większość z umów zawierało niekorzystne dla kredytobiorców tzw. klauzule abuzywne. To sprawiło, że wzrost kursu franka pociągnął za sobą podwyżkę rat, a także zwiększyło się całkowite zadłużenie kredytobiorców. Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia – z pomocą ekspertów z kancelarii Adwokaci Kaczmarski Żurowski możesz uzyskać m.in. unieważnienie umowy kredytu we frankach lub tzw. odfrankowanie kredytu.

Pomoc frankowiczom to oczywiście nie jedyne, w czym mogą wesprzeć doświadczeni adwokaci Kaczmarski i Żurowski. Zakres oferowanych przez nich świadczeń jest znacznie większy – wszystko zależy od potrzeb klientów. Krakowska kancelaria w ramach swoich usług prowadzi działania, takie jak:

  • postępowanie przeciwko instytucjom finansowym,

  • pomoc doradcza i ocena sytuacji prawnej związanej z podpisaną umową z bankiem,

  • obsługa klientów polisolokat,

  • analiza umów polisolokat i ocena ryzyka strat,

  • prowadzenie negocjacji z ubezpieczycielem w przedmiocie polisolokat,

  • pomoc w unieważnieniu polisolokat,

  • analiza i ocena umów kredytobiorców i pomoc w uzyskaniu roszczeń.

Jak podkreślają specjaliści z kancelarii Adwokaci Kaczmarski Żurowski:

Nasza oferta działań i pomocy dla przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych jest bardzo szeroka. Nie tylko reprezentujemy kredytobiorców w postępowaniach sądowych, ale też świadczymy usługi doradcze i dokonujemy oceny umów.

Pomoc i doradztwo prawne

Mając po stronie sojuszników będących ekspertami w zakresie prawa konsumenckiego – w tym w szczególności w zakresie uprawnień przysługujących kredytobiorcom – wszelkie procesy wydają się znacznie łatwiejsze. Ponadto krakowska kancelaria Adwokaci Kaczmarski Żurowski zawsze służy kompleksowymi usługami z zakresu doradztwa prawnego. Tak więc klienci mogą zwrócić się po pomoc do kancelarii w przypadku wszelkich spraw, co do których mają wątpliwości. Adwokaci do każdego problemu podchodzą indywidualnie i w merytoryczny sposób radzą klientom, jakie dalsze kroki powinni podjąć.