Usługi krawieckie wracają do łask, zdecydowanie. Coraz większa rzesza ludzi chce naprawiać i dawać drugie życie swoim ubraniom, dzięki takim zjawiskom jak niezwykle popularne less waste. Naprawianie jest w modzie! Dlatego też warto wzbogacić swój zakład o nowoczesne maszyny szwalnicze. Co to jest less waste i jak to się ma do zakładu krawieckiego? Zobaczmy!

 

Ekologia w służbie krawiectwa

Rok 2019 upłynął pod dumnie łopoczącym sztandarem less waste. Ten ekologiczny trend, który szturmem zawojował świat, gromko nawołuje do ograniczania konsumpcji i korzystania z posiadanych już przedmiotów. Co to oznacza dla zwykłego Kowalskiego?

W dużym skrócie tyle, że obecnie to nie kupowanie, a naprawianie jest modne. Dlatego też coraz częściej i chętniej zwracamy się o pomoc do człowieka i jego maszyny do szycia. Dzięki zdolnym palcom krawcowej stara sukienka zamiast na wysypisko zyskuje nowe życie jako koszulka, podszewka ukochanego płaszcza lub torba na zakupy.

Zakład krawiecki sposobem na życie?

Własny biznes jest marzeniem wielu z nas. A gdyby tak nauczyć się szyć albo przerabiać stare meble? Potem pozostaje wynająć mały lokal, kupić maszyny krawieckie lub igły tapicerskie i już można spełniać upragnioną wizję życia na własny rachunek.

Brzmi pięknie, ale dla laika kwestia doboru odpowiednich sprzętów do nowego zakładu może nastręczać nie lada kłopotów. Jaki wybrać sprzęt? Durkopp Adler, Pfaff czy Schmetz? A może Juki?

Dlatego warto zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy umiejętnie lawirują w morzu asortymentu szwalniczego dostępnego na. Dobrym adresem jest działająca na bydgoskim rynku od 1994 roku firma Makra. Naprawa maszyn do szycia i sprzedaż części do maszyn szwalniczych to równie ważna odnoga działalności firmy.  

Makra to świetny przykład na to, jak lata doświadczeń przekładają się na rzetelne i profesjonalne doradztwo w zakresie wyposażenia zakładów krawieckich. Skutecznie pomogą przy wyborze idealnej, nowoczesnej maszyny krawieckiej, wzbogaconej o niezbędne akcesoria krawieckie takie jak igły do maszyn szwalniczych.  

Dbaj o sprzęt – serwis maszyny do szycia

Również doświadczeni fachowcy mogą czerpać z trendu less waste, który pozwoli na sprawne funkcjonowanie zakładu krawieckiego. Jak to jest możliwe? Z bardzo prostej przyczyny – głównym hasłem less waste jest „redukuj, używaj ponownie i naprawiaj”.

W myśl tej idei dbanie o sprzęty jest znacznie łatwiejsze, bardziej ekologiczne i… dużo tańsze niż kupowanie nowych sprzętów. Regularna naprawa maszyn do szycia sprawi, że odwdzięczą się płynną i bezawaryjną pracą przez długi czas.

Wniosek jest prosty – serwis maszyn krawieckich jest nieodzownym elementem życia każdego krawca, czy to początkującego, czy z wieloletnim stażem.