Cofanie się nieczystości, nieprzyjemny zapach z rur czy trudności ze spłukiwaniem wody, to tylko niektóre problemy, z którymi borykają się właściciele nieruchomości. Jeżeli chcesz uchronić się przed najczęstszymi błędami przy wykonywaniu kanalizacji, skorzystaj z doświadczeń specjalistów z firmy Hydroeko. Upewnij się, że powierzasz pracę fachowcom!

Instalacje kanalizacyjne – częste błędy

Kanalizacja powinna być wykonana wedle założeń projektowych określających przekroje i przebieg rur, zapotrzebowanie na wodę oraz sposób odprowadzenia ścieków. Wystarczy nieprawidłowy dobór elementów, aby w przyszłości dochodziło do spadków ciśnienia i niewłaściwego działania kotła. Stosowanie się do przepisów i zaleceń na etapie kładzenia rur pozwala uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Częstym błędem popełnianym przez „fachowców” jest ustanowienie niewłaściwego spadku rur. Jeżeli jest za mały, ścieki będą spływały wolno, prowadząc do odkładania się zanieczyszczeń. Zbyt szybki spływ powoduje natomiast zasysanie wody z syfonów, co prowadzi w konsekwencji do wydzielania nieprzyjemnych zapachów

– wyjaśnia specjalista z Hydroeko.

Rury do kanalizacji – jakie wybrać?

Rury kanalizacyjne powinny mieć średnicę, która zapewni swobodny (grawitacyjny) przepływ zanieczyszczeń. Jak wskazuje ekspert z Hydroeko, w przypadku umywalki, bidetu oraz pisuaru, stosuje się rury o średnicy 40 mm. Do wanny, brodzika oraz zlewu wykorzystuje się przekrój 50 mm. Zgodnie z ogólną zasadą, średnica rury, która łączy sanitariaty z pionem, musi być większa niż największy przekrój dla jednego z urządzeń. Warto przy tym zaznaczyć, że niektóre błędy przy montażu kanalizacji, które wydają się błahe i mało szkodliwe, mogą doprowadzić do poważnych awarii. Dobrym tego przykładem jest brak zabezpieczenia odpływu. Jeżeli nie chcesz narażać się na uchybienia, skorzystaj z pomocy Hydroeko. Pamiętaj, że prawidłowa instalacja kanalizacji wpływa na wygodę korzystania z sanitariatów i warunkuje o funkcjonalności kuchni.