Firmy świadczące usługi asenizacyjne nie tylko opróżniają szamba oraz wywożą nieczystości płynne. Ważną częścią ich oferty jest również działalność w ramach pogotowia kanalizacyjnego. Wspiera ono klientów przy awariach kanalizacji, w tym między innymi przy udrażnianiu rur. Na czym polega taki proces? O tym opowiadają fachowcy z Usług Asenizacyjne Andrzej Lubowicki z siedzibą w Sulejówku.

Udrażnianie kanalizacji metodą WUKO

Udrażnianie kanalizacji – zwłaszcza przewodów poprowadzonych pod terenem działki – odbywa się dzięki nowoczesnej technologii wysokociśnieniowej. Pojazdy typu WUKO, które się wtedy wykorzystuje, wyposażone są bowiem w specjalny osprzęt, który pozwala wytworzyć bardzo wysokie ciśnienie wody i jej duży przepływ. Jak tłumaczą specjaliści z firmy Usługi Asenizacyjne Andrzej Lubowicki, wąż o długości nawet kilkudziesięciu metrów zostaje wprowadzony do przewodów kanalizacyjnych, by oczyścić je strumieniem wody wytwarzającym zjawisko odrzutu.

Udrażnianie WUKO sprawdza się zaś przy wszystkich rodzajach zanieczyszczeń. Bez problemu metoda ta radzi sobie z przewodem zaczopowanym osadami z tłuszczu czy też z zamknięciem światła rur na skutek dostania się do nich korzeni, brył piasku, kamieni itp. Dlaczego technika ciśnieniowa jest obecnie tak ceniona w branży?

Skuteczność metody WUKO zależy od rodzaju pompy, którą posiada dana pracownia. Zespół firmy Usługi Asenizacyjne Andrzej Lubowicki stosuje urządzenia wytwarzające ciśnienie nawet 200 barów przy przepływie wody 120 litrów na minutę. Pozwala to rozprawić się z nieczystościami nawet w rurach o większej średnicy. Sam proces wykonywany jest błyskawicznie i bezinwazyjnie. Udrażnianie WUKO nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne i jest bezpieczne dla przewodów kanalizacyjnych.

Mechaniczne udrażnianie kanalizacji

Drugą metodą udrażniania kanalizacji jest technika mechaniczna. Stosuje ją głównie wewnątrz budynku, gdzie rozprowadzone są rury o niewielkiej średnicy oraz o cienkich ściankach. Sprzętem, który pozwala oczyścić przewody z nieczystości, jest specjalna sprężyna elektryczna ze wbudowanym sprzęgłem, które pozwala na bezpieczną i łatwą obsługę. Urządzenia takie mają również wymienną końcówkę tak, by móc dopasować się do rur o różnych przekrojach.

Mechaniczne udrażnianie kanalizacji najlepiej sprawdza się przy zapchanych zlewach kuchennych, toaletach, kratkach pod wannami czy umywalkach, jak również w przypadku pionów i poziomów kanalizacyjnych wewnątrz budynków.

Nigdy nie powinno się zaś udrażniać domowych rur samodzielnie. Może to doprowadzić do ich pęknięcia lub innego rodzaju uszkodzenia. Firmy świadczące usługi udrażniania kanalizacji rozprawiają się z awariami szybciej, gwarantując pełną skuteczność oraz bezpieczeństwo. W swoich pracach wykorzystują bowiem specjalne kamery inspekcyjne ułatwiające udrażnianie kanalizacji.

Usługi Asenizacyjne Andrzej Lubowicki: fachowe doradztwo, rzetelna obsługa

Firma usług asenizacyjnych w Sulejówku prowadzona przez Andrzeja Lubowickiego oferuje swoim klientom fachowe doradztwo oraz rzetelną obsługę. W ramach świadczonych przez nią usług można liczyć na profesjonalne podejście do każdego zlecenia. Usługi Asenizacyjne Andrzej Lubowicki specjalizuje się w różnego rodzaju pracach związanych z asenizacją takich jak wywóz szamba, wywóz nieczystości w stanie płynnym. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, specjalistycznemu sprzętowi oraz wykwalifikowanej kadrze pracowników, firma może zagwarantować wysoką jakość świadczonych usług. Warto nawiązać z nią stałą współpracę.