Na rynku możemy się spotkać z wieloma firmami, które funkcjonują jako punkty ksero. W takim miejscu możemy skorzystać z usługi drukowania, kserowania i skanowania. Jednak niektóre z takich firm mają zupełnie inną, rozmaitą ofertę usług. Taką przykładową firmą jest Pro-Eko z Chludowa, która zajmuje się produkcją brokatów. Co warto o niej wiedzieć? O tym w naszym artykule. Zachęcamy do przeczytania.

Z jakimi usługami spotkamy się w większości punktów, oferujących usługi poligraficzne?


Do usług, z którymi spotkamy się praktycznie w każdym punkcie, oferującym usługi poligraficzne, zaliczamy drukowanie, kserowanie, jak i skanowanie. Można by powiedzieć, że to podstawowa oferta działających na rynku np. punktów ksero. Z takich usług najczęściej korzystają osoby starsze, czy chociażby biura projektowe.

W takich miejscach możemy się zetknąć z wysoką jakością wydrukowanych, czy skserowanych materiałów, dzięki czemu mogą być one wykorzystywane w każdym celu, gdyż są one w pełni profesjonalne. Większość punktów ksero oferuje także takie usługi jak drukowanie plakatów czy banerów. Jedną z firm z branży usług poligraficznych jest
Pro-Eko Zbigniew Rzepecki z Chludowa. Główną działalnością tego przedsiębiorstwa jest produkcja brokatów. Co warto o nich wiedzieć? Jakie wyróżniamy rodzaje brokatów? O tym w dalszej części artykułu.

Co oferuje Pro-Eko, firma z Chludowa?

Przedsiębiorstwo Pro-Eko z Chludowa, województwo wielkopolskie, jest firmą, której właścicielem jest Zbigniew Rzepecki. Z pewnością możemy stwierdzić, że posiada ona ogromne doświadczenie, gdyż prosperuje na rynku już od 1996 roku! W skład oferty firmy z Chludowa wchodzi przede wszystkim
produkcja brokatów, który później jest dystrybuowany na terenie całego kraju, jak i zagranicę.

Jakie wyróżniamy rodzaje brokatów? Firma Zbigniewa Rzepeckiego oferuje dwa rodzaje brokatów takie jak: brokat poliestrowy oraz brokat aluminiowy. Jeśli chodzi o ten pierwszy rodzaj, to jest to drobno pocięta folia poliestrowa grubości od 12 do 40 mikronów , która jest poddana procesowi próżniowej metalizacji, a następnie powleczony powłoką epoksydową. Powłoki są błyszczące, przezroczyste i jednocześnie odporne na wodę oraz rozpuszczalniki.

Brokat poliestrowy może być zastosowany do ozdób świąteczny, wyrobów kosmetycznych, fug, farb, lakierów, jak i wielu innych rzeczy. Firmę Pro-Eko wyróżnia także szeroki zakres kolorystyczny brokatów, dzięki czemu na pewno każdy znajdzie ten swój idealny kolor!

Na sam koniec przyda się kilka słów podsumowania. Jak możemy wyżej zauważyć, istnieje kilka rzeczy, o których po prostu warto wiedzieć. Warto zwrócić także uwagę na rodzaje brokatów - jest to niewątpliwe ciekawe. Brokat to taki element, który potrafi wiele zmienić!