Prawo to dziedzina, która przenika każdą sferę naszego życia, choć na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy. W wielu sytuacjach można obejść się bez pomocy adwokata, jednak bywają takie momenty, że wsparcie specjalisty może się okazać pomocne, a niekiedy wręcz niezbędne. W takich sytuacjach warto udać się do kancelarii, która funkcjonuje na rynku od wielu lat tak jak Zespół Adwokacki Nr 14 w Warszawie.

Prawo rodzinne i opiekuńcze

Zespół Adwokacki Nr 14 od lat zajmuje się świadczeniem usług prawnych z zakresu między innymi prawa rodzinnego i opiekuńczego. Ta dziedzina obejmuje np. rozwody, kwestie opieki nad dziećmi po rozwodzie, czy też podział majątku. Rozwód i uregulowanie sytuacji po rozwodzie jest możliwy bez pełnomocnika, jakim jest adwokat, jednak dla własnego bezpieczeństwa lepiej go zatrudnić. Sprawa o rozwód może mieć daleko idące konsekwencje, tak więc warto mieć pewność zabezpieczenia swoich interesów zgodnie z prawem.

Prawo cywilne

Do usług prawnych oferowanych przez Zespół Adwokacki Nr 14 należą również sprawy związane z prawem cywilnym, m.in. ochrona dóbr osobistych, sprawy dotyczące nieruchomości (zasiedzenie, rozgraniczenie, przywrócenie posiadania, księgi wieczyste i hipoteki), a także prawo zobowiązań (odszkodowanie, eksmisja z lokalu). Osoby potrzebujące profesjonalnej porady związanej ze spadkiem również je otrzymają. Sprawy spadkowe bywają skomplikowane i obarczone dużym ciężarem psychicznym, dlatego z pomocą wykwalifikowanego specjalisty można znaleźć sprawiedliwe rozwiązanie.

Prawo pracy

Nie mniej zawiłe bywają również sprawy związane z prawem pracy. Ta gałąź prawa reguluje stosunek pracy między pracodawcą a pracownikiem. Niestety w miejscu pracy także zdarzają się nadużycia i bezprawne zachowania po obu stronach. W przypadku kwestii takich jak mobbing, szkodliwe warunki pracy, łamanie postanowień umowy, czy nieuzasadnione zwolnienie zdecydowanie lepiej mieć wsparcie doświadczonego adwokata, który pomoże wywalczyć należne prawa.

Zespół Adwokacki Nr 14 zapewnia usługi również z innych dziedzin prawa, np. prawa karnego, prawa administracyjnego. Siedziba kancelarii mieści się w Warszawie przy ul. Kijowskiej 11, jednak adwokaci zapewniają wsparcie również klientom spoza tego miasta. Klientami kancelarii są osoby fizyczne, podmioty gospodarcze, instytucje publiczne, organizacje non-profit, związki i spółdzielnie. Pomoc prawna obejmuje między innymi udzielanie porad, sporządzanie opinii, pism procesowych oraz innych dokumentów, reprezentowanie klienta przed sądami. Zespół kancelarii stanowi trójka wykwalifikowanych i doświadczonych adwokatów.