Profesjonalna wysyłka kwiatów to sprawdzony sposób na dostarczenie wybranej kompozycji na czas. Zespół florystów wykona przy tym bukiet na każdą okazję. Warto też wiedzieć, w jaki sposób można dokonać zamówienia w kwiaciarni wysyłkowej. Jak działa kwiatowy kurier oraz jak szybko można dostarczyć kwiaty? Jakie są korzyści z korzystania usług kwiaciarni online? Sprawdzamy!

Jakie są korzyści z zamawiania kwiatów przez Internet?

Główna zaleta zamawiania kwiatów przez Internet to wygoda i wpływ na szybkość wysyłki. Warto w tym celu skorzystać ze strony kwiaciarni internetowej i stworzyć idealną wiązankę lub bukiet. Kompozycje kwiatowe są dopasowane i dostępne na każdą okazję np. na urodziny, imieniny czy inną uroczystość. Można skorzystać zarówno z gotowych wzorów, jak i samodzielnie skomponować bukiet za pomocą specjalnego generatora. 

Ponadto kwiaciarnie online współpracują z profesjonalnymi dostawcami roślin i oferują także w ramach usług florystycznych inne dodatki. Opcja monitoringu zamówienia pozwala na bieżąco śledzić jego drogę. Natomiast kwiatowy kurier pracuje od najwcześniejszych godzin porannych do późna wieczorem. W ten sposób mamy zagwarantowaną wysyłkę na czas.

W jaki sposób zamówić kwiaty online?

Działające na polskim rynku kwiaciarnie internetowe cieszą się ciągłą popularnością ze względu na opcję zamawiania kwiatów online. Wystarczy się tylko zalogować lub przejść do formularza na stronie www. Aby zamówić, nie trzeba się specjalnie wybierać do kwiaciarni.  

Zamawianie e-kwiatów można podzielić na kilka etapów:

  • Wybór usługi. Umożliwia wybór produktu, daty i czasu dostawy.
  • Uzupełnienia dodatkami. Do bukietu dobierz dowolny upominek np. wazon, pluszaka, bilecik lub alkohol. Na bileciku możesz zapisać życzenia, kondolencje czy gratulacje, albo umieścić swój podpis.
  • Sprawdzenia produktów w koszyku. Warto zapoznać się z możliwością zniżek i innych atrakcji.
  • Uzupełnienia danych adresowych. Adresata i nadawcy.
  • Dokonania płatności. Przelewem, kartą lub gotówką stacjonarnie.

Po wszystkim wystarczy tylko potwierdzić zamówienie. W razie potrzeby można się skontaktować z pracownikami kwiaciarni telefonicznie lub mailowo. Warto skorzystać z opcji potwierdzenia otrzymania przesyłki przez adresata. Czas oczekiwania na realizację trwa nawet do kilku godzin. Wszystko zależy jednak od stopnia skomplikowania kompozycji kwiatowej. 

Jak działa kwiatowy kurier?

Sporządzoną wiązankę lub bukiet ze świeżych i specjalnie sprowadzonych kwiatów florystka następnie odpowiednio zabezpiecza i pakuje. Następnie organizowany jest transport. Z reguły przekazuje się zamówienie kurierowi kwiatowemu. To on jest odpowiedzialny za wysyłkę na czas. Opcja kwiatów z dostawą pozwala w ten sposób na dotarcie do dowolnego miasta i kraju aż 7 dni w tygodniu. W ramach usługi możliwa jest także wysyłka kwiatów za granicę. 

Jeśli złożysz zamówienie przed godz. 17, kwiaty zostaną doręczone jeszcze tego samego dnia. Oznacza to, że dostarczone zostaną nawet w ciągu 2 godzin. W przypadku wysyłek za granicę, czas oczekiwania na realizację przedłuża się do 24 godzin. Warto wiedzieć, że nie przeprowadza się ich w niedziele. Najlepiej zatem składać zamówienie kilka dni wcześniej. 2-3 dni przed planowaną datą doręczenia pozwoli na dostarczenie kwiatów w danym terminie.