Coraz częściej można spotkać staromodne dywany w sklepach w bardzo wysokich cenach. Większość z nas nawet nie wie, że takie wykładziny może mieć schowane w piwnicy czy na strychu. Potrzebują one jedynie odświeżenia. Firma Eco-Tech specjalizuje się w ich praniu i czyszczeniu. Możemy w szybkim tempie przywrócić im świeżość, dzięki czemu na przykład pamiątka po naszych przodkach w formie dywanu może zagościć w salonie i cieszyć oko.

Jak wygląda profesjonalne czyszczenie dywanów?

Właściciele dużych chodników i dywanów czasami próbują uporać się z myciem ich na własną rękę. Jednak widzą, że nie zawsze to czyszczenie jest efektywne i pozwala pozbyć się całego brudu. Tym bardziej, jeśli mowa tutaj o dywanach sprzed kilkunastu lat, które stoją zakurzone w jednym miejscu.

Firma Eco-Tech oferuje nowoczesne pranie ekstrakcyjne, które skutecznie odświeża i usuwa wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni dywanowych, wykładzin i tapicerki meblowej. Każdy materiał ma właściwości chłonne, przez co niektóre zapachy utrzymują się bardzo długo i ciężko jest się ich pozbyć. Głębokie czyszczenie pozwala na usunięcie zabrudzeń po zwierzętach, a także alergenów.

Mając do dyspozycji sprzęt, który pozwala na wykonanie zadania dokładnie i sprawnie, możemy zagwarantować wysoką jakość usług, a przy odbiorze wyczyszczonego produktu, klient sprawdza razem z naszymi fachowcami czy efekt jest zadowalający

– mówi specjalista.

Czyszczenie tapicerki mebli

Każde zanieczyszczenie niszczy włókno i matowi wygląd. Odświeżanie mebli może spowodować, że staną się one jak nowe, a przede wszystkim świeże. Specjaliści są w stanie wyczyścić zarówno sofy, narożniki, fotele wykonane ze skóry czy mikrofibry.

Usługa mycia tapicerki zaczyna się od określenia rodzaju materiału, koloru i wieku danego mebla, tak aby został dobrany odpowiedni rodzaj czyszczenia. Po obróbce punktowej maszyna wtryskuje gorącą wodę i roztwór chemiczny do mebli, aby uwolnić brud głęboko usytuowany, a następnie wyciąga całą ciecz. Mebel wysycha w ciągu 1 do 2 godzin.