Odejście osoby bliskiej to zawsze bardzo trudne przeżycie. Jeśli dojdą do tego nieoczekiwane okoliczności takie jak śmierć poza miejscem zamieszkania, możemy zupełnie nie wiedzieć, jak sobie z tym poradzić. Zakład Pogrzebowy Raj styka się z takimi problemami na co dzień i spieszy z pomocą w tym zakresie. 

Jak przepisy regulują przewóz zwłok na terenie Polski?

Transport zwłok to spore wyzwanie logistyczne i prawne. Jeśli ciało ma zostać przewiezione na dużą odległość, konieczne jest wystąpienie o specjalne pozwolenie do służb sanitarnych, niezależnie od środka transportu. W przypadku transportu samochodem potrzebne jest ono, gdy pokonać trzeba będzie dystans przekraczający 60 km. Usługi takie muszą być świadczone przez odpowiednio przygotowane podmioty, do jakich zalicza się Zakład Pogrzebowy Raj. Dysponują one pojazdami, które są odpowiednio wyposażone i oznakowane. Wewnątrz znajdują się zabezpieczenia, które uniemożliwiają przemieszczanie się trumny lub urny w czasie jazdy, a kabina kierowcy oddzielona jest od części, w której umieszczono zwłoki.

Dlaczego warto powierzyć zmarłych bliskich Zakładowi Pogrzebowemu Raj?

Zakład Pogrzebowy Raj działa w Warszawie. Kontakt z pracownikiem możliwy jest przez całą dobę, co jest dużym wsparciem w przypadku śmierci bliskiej osoby. Jeśli potrzebny jest transport zwłok z innego miasta, wystarczy przekazać dokumenty i ustalić adres, spod którego ciało należy odebrać. Następnie jest ono dostarczane do chłodni należącej do zakładu pogrzebowego. Tam już bezpiecznie oczekuje na dzień pogrzebu.