Gryzonie szczególnie często pojawiają się w gospodarstwach rolnych, są tam bowiem idealne warunki dla ich przebywania. Przede wszystkim sporo tam zakamarków, w których mogą założyć swoje gniazda. Poza tym w gospodarstwach rolnych nie brakuje pożywienia dla myszy i szczurów. Walka z gryzoniami jest jednak bardzo ważna, ponieważ są one szkodnikami mogącymi zniszczyć zapasy, paszę dla zwierząt, a także przenosić różne choroby. Zobacz, jak w pozbyciu się szkodników pomoże Ci Zakład Zwalczania Szkodników S.O.S.

Kontrola gryzoni

Kontrola gryzoni jest podstawą walki z ich populacją. Kiedy gryzonie już się pojawią, ciężko jest się ich pozbyć, warto więc robić wszystko, aby nie miały okazji rozgościć się na dobre w gospodarstwie rolnym. Działania mające na celu kontrolowanie populacji gryzoni powinny trwać bez przerwy, szczególnie na wsi są one bowiem obecne w sąsiedztwie. Warto także wiedzieć, że w momencie, kiedy możemy zaobserwować myszy i szczury, ich populacja prawdopodobnie jest już bardzo duża. Trzeba działać nawet wtedy, kiedy nie są widoczne na co dzień.

Jak zabezpieczyć budynek przed dostępem gryzoni? Przede wszystkim należy zadbać o to, aby nie mogły się one łatwo dostać do środka. Należy:

  • zabezpieczyć wloty powietrza,

  • umieścić kratki w kanałach wentylacyjnych,

  • zabezpieczyć często otwierane okna metalową siatką,

  • zabezpieczyć drzwi i zadbać o to, aby nie było pomiędzy drzwiami a posadzką szczeliny.

Do tego koniecznie należy dbać o czystość oraz porządek w gospodarstwie. Gryzonie raczej unikają miejsc, w których nie mogą łatwo się schronić. Warto zadbać o to, aby w gospodarstwie nie było wiele zakamarków pełnych nieużywanych przedmiotów.  Należy także odpowiednio zabezpieczać pasze i inne pokarmy, które mogłyby przyciągnąć myszy. Magazyny należy odpowiednio zabezpieczyć albo przechowywać produkty spożywcze w metalowych lub plastikowych, dobrze zamkniętych i solidnych beczkach.

Co robić, kiedy gryzonie się już pojawią?

Jak mówi nam ekspert firmy Zakład Zwalczania Szkodników S.O.S. pojawienie się znaków wskazujących na gryzonie oznacza konieczność szybkiego zareagowania. Kiedy zauważymy odchody gryzoni, ich gniazda albo przegryzione worki lub pocięte kawałki kartonu i folii, koniecznie trzeba zacząć działać. Skutecznym sposobem walki z gryzoniami są trutki. Działają one nie tylko trująco, ale też mumifikują zwłoki, dzięki czemu nie rozkładają się one i nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu.

Do deratyzacji trzeba wybrać środki, które zaczynają działać po kilku dniach. Dzięki temu myszy i szczury nie będą wiązały śmierci swoich kompanów z nowym pokarmem, który pojawił się w ich okolicy. Dostępne są między innymi granulki na myszy, żele, kapsułki, saszetki czy kostki - wybór metody zależy od naszych preferencji oraz specyfikacji miejsca, w którym występują gryzonie!

Jakie jeszcze usługi oferuje Zakład Zwalczania Szkodników S.O.S.?

Zakład Zwalczania Szkodników S.O.S. to firma specjalizująca się w zwalczaniu różnego rodzaju szkodników. Oprócz deratyzacji obiektów fachowcy świadczą również usługi z zakresu dezynsekcji oraz dezynfekcji. Dezynsekcja to proces zwalczania insektów (pluskiew, mrówek, karaluchów), które zagrażają zdrowiu ludzi lub szkodzą mieniu. Działania dezynsekcyjne polegają na stosowaniu specjalistycznych metod i preparatów, które mają na celu eliminację szkodników lub zapobieganie ich wystąpieniu w przyszłości. Natomiast dezynfekcja ma na celu usunięcie drobnoustrojów chorobotwórczych, takich jak bakterie, wirusy, grzyby czy pierwotniaki, z powierzchni i przedmiotów. Zakład Zwalczania Szkodników S.O.S. dostosowuje swoje usługi do indywidualnych potrzeb i wymagań klientów, oferując profesjonalną i skuteczną pomoc zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.