Biżuteria jest noszona głównie przez kobiety oraz czasami przez mężczyzn. To ona jest idealnym pomysłem na prezent, rocznicę ślubu lub też jako pamiątka. Pierścionki, naszyjniki oraz zegarki z reguły dostępne są w złocie i srebrze. Z tego artykułu dowiesz się, w co lepiej zainwestować! Poznaj najważniejsze zalety biżuterii wykonanej ze złota i srebra!

Biżuteria ze złota czy srebra? Na co powinieneś postawić?

Planujesz kupić swojej ukochanej biżuterię? A może niedługo bierzesz ślub i potrzebne Ci są obrączki? W jednej i drugiej sytuacji musisz wybrać się do salonu jubilerskiego. To tam masz możliwość szerokiego wyboru pierścionków, obrączek, naszyjników, bransoletek oraz kolczyków! Większość oferowanych wyrobów produkowana jest ze złota lub srebra. Jeżeli nie wiesz, na co się zdecydować, zapoznaj się z dalszą częścią tego artykułu!

Na początku warto dowiedzieć się, co Twoja druga połówka preferuje. Jeżeli ma to być prezent, warto wpasować się w gusta osoby obdarowywanej! Większość kobiet akceptuje tylko złotą biżuterię, ale są również takie, które noszą wyłącznie srebrne ozdoby. Tutaj wiele zależy od typu urody. Panie o ciepłej karnacji zdecydowanie lepiej będą wyglądać w złotych odcieniach, natomiast chłodne typy urody zgrają się wyłącznie ze srebrnymi elementami!

Biżuteria wykonana ze złota jest znacznie droższa, ale tym samym stanowi lepszą inwestycję. Co więcej, złoto jest kruszcem bardziej szlachetnym oraz drogocennym! To w nim Panie będą czuły się wyjątkowo!

Połączenie złota z kamieniami szlachetnymi i brylantami sprawi, że będzie ono jeszcze bardziej atrakcyjne! Pierścionek zaręczynowy wykonany z wysokiej jakości złota w połączeniu z brylantem zachwyci każdą przyszłą pannę młodą!

Podsumowując, lepszym wyborem będzie biżuteria złota. Może to być złoto białe, różowe lub żółte. Zwróć jednak uwagę na próbę, im wyższa, tym większa jest zawartość czystego złota!

Biżuteria na indywidualne zamówienie

Niektórzy jubilerzy specjalizują się w produkcji biżuterii na indywidualne zamówienie. Taka biżuteria pozwoli na stworzenie pierścionka lub naszyjnika, który będzie unikalny i wyjątkowy! Warto na nim umieścić ważną datę bądź też cytat dla ukochanej osoby!

Ręczne wykonanie biżuterii pozwoli na spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Na jej zakup bardzo często decydują się osoby rozpoczynające nowy etap w swoim życiu. Bransoleta z indywidualnym grawerem oraz datą może być doskonałą motywacją!

Jeżeli masz w planach kupić biżuterię złotą lub srebrną, wybierz sprawdzone źródło. Niskiej jakości kruszce mogą być przyczyną uczuleń! Oczywiście zdarza się to bardzo rzadko, ale nie warto ryzykować! Jednym z renomowanych salonów jubilerskich, gdzie zaopatrzysz się w starannie zaprojektowaną i przygotowaną biżuterię, jest Firma Jubilerska Front. W ich ofercie znajdziesz szeroką gamę biżuterii złotej oraz srebrnej. Co więcej, jubilerzy zajmą się przygotowaniem indywidualnych projektów pierścionków, obrączek oraz innych rodzajów biżuterii! Dzięki ręcznemu wykonaniu oraz staranności zaskoczą Cię estetycznym wyglądem, oraz wieloletnią trwałością!