Płynne złoto Maroka, bo tak nazywany jest olejek arganowy to jeden z najdroższych i najbardziej pożądanych olejków na świecie. Najbardziej kojarzy się z przemysłem kosmetycznym, jednak dzięki jego właściwościom znajduje także zastosowanie w farmaceutykach i kulinariach. Sprawdź, co czyni go tak cennym i jakie inne olejki naturalne z oferty Afandi Oriental Dream warto wypróbować!

Korzyści olejku arganowego dla ciała

Olejek zawiera wiele wartościowych składników, w tym cenną witaminę E, antyoksydanty, czy kwasy tłuszczowe jedno- i wielonasycone. Połączenie składników aktywnych skutkuje działaniem produktu na wielu płaszczyznach i wykorzystaniem go do leczenia i regeneracji organizmu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Olejek arganowy jest na tyle cennym produktem, że nadano mu certyfikat oznaczenia geograficznego. Oznacza to, że oryginalnym produktem można nazwać jedynie ten, który wytwarza się na południowo-zachodnich terenach Maroka. Produkcja olejku do użytku spożywczego i kosmetycznego różni się od siebie, a efektem są produkty o różnych właściwościach i przeznaczeniu. Olejek do użytku kosmetycznego ma jaśniejszy kolor i delikatniejszy przyjemny orzechowy zapach.

Wyjaśnia nam ekspertka z Afandi Oriental Dream, czyli polskiego dystrybutora naturalnych kosmetyków z Maroka i krajów arabskich.

Regularne stosowanie olejku arganowego zapewnia głębokie nawilżenie, wygładzenie i wsparcie regeneracji zniszczonego naskórka. Jednocześnie olejek tworzy warstwę ochronną, dzięki czemu można stosować go również na włosy narażone na wysokie temperatury. Widoczne efekty to rozświetlenie, odżywienie i miękkość skóry, dlatego ten produkt cieszy się tak ogromną popularnością.

Naturalne olejki w odpowiedzi na potrzeby ciała

Coraz więcej osób odkrywa, że odpowiedzią na ich problemy ze skórą i włosami, nie są kosmetyki ze skomplikowanym składem, a naturalne produkty. O cudownych właściwościach olejków z różnych zakątków świata przekonani są eksperci z firmy Afandi Oriental Dream. Dbają o to, by w ich asortymencie nie zabrakło żadnego z cennych preparatów, dzięki czemu z łatwością można w nim znaleźć naturalne olejki na każdy problem.

W ofercie znajdziemy między innymi olejek rycynowy, który wykorzystuje się do regeneracji włosów oraz pobudzenia ich wzrostu. Olejek aloesowy doskonale sprawdzi się do naprawy suchej skóry i włosów, a także kojenia podrażnień i oparzeń. Warto zapoznać się także z właściwościami między innymi olejku:

  • sezamowego;

  • eukaliptusowego;

  • marchewkowego;

  • rumiankowego;

  • musztardowego;

  • migdałowego.

Oferta sklepu Afandi Oriental Dream zawiera także kosmetyki różane, które pięknie pachną i oddziałują kojąco na umysł, ale także sprawdzają się w regeneracji blizn, rozstępów, redukcji podrażnień i oczyszczania.