Wraz z wiekiem, a właściwie już po ukończeniu 25 roku życia skóra twarzy traci swoją pierwotną jędrność, w wyniku czego pojawiają się zmarszczki i matowość. Jednym z powodów tego stanu rzeczy jest zredukowana produkcja elastyny i kolagenu, czyli białek odpowiadających za dobrą kondycję, odpowiednie nawilżenie oraz właściwą elastyczność skóry. Z pomocą przychodzą tu profesjonalne zabiegi kosmetyczno-rehabilitacyjne takie jak endermologia.

Endermologia twarzy — na czym polega?

Endermologia to połączenie innowacyjnego masażu kosmetyczno-rehabilitacyjnego fałdy skórnej z drenażem limfatycznym. Zabieg ten wykonuje się za pomocą specjalistycznego urządzenia, w którym wykorzystuje się podciśnienie. To z kolei powoduje naturalne napięcie skóry twarzy, a co za tym idzie wygładzenie zmarszczek oraz bruzd, a także rozjaśnienie twarzy. Dzieje się tak na skutek intensywnego pobudzenia fibroblastów oraz mikrocyrkulacji naczyń krwionośnych, co z wzmaga naturalną produkcję kolagenu i elastyny. Efekty endermologii twarzy są widoczne już po pierwszej wizycie w salonie kosmetycznym takim, jak Modella ze Śródmieścia należącym do Eweliny Jaśkiewicz.

Wskazania i efekty endermologii twarzy oraz przeciwwskazania do tego zabiegu

Endermologia twarzy jest zalecany osobom, których skóra twarzy utraciła w dużej mierze pierwotną jędrność i blask. Zabieg ten daje naprawdę spektakularne efekty, bowiem jest on w stanie przywrócić skórze jędrność nawet w 80 %, a także intensywnie ją dotlenić. W rezultacie zmarszczki i bruzdy zostają wyraźnie wygładzone, skóra odzyskuje blask i gładkość, a cienie i worki pod oczami zostają zredukowane. Co więcej, dzięki endermologii twarzy możemy także pozbyć się skutecznie problemu opadających kącików ust, zapobiec procesowi przedwczesnego starzenia się oraz powstawania zmarszczek.

Ten innowacyjny masaż działa jednak nie tylko ujędrniająco i regenerująco na skórę, ale także wspomaga redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej z miejsc objętych zabiegiem. W ten sposób możemy więc uzyskać szczuplejszą twarz, jak również zlikwidować lub w znacznym stopniu zmniejszyć podwójny podbródek. Do zalet endermologii twarzy należy także bezinwazyjność, przyjemny przebieg samego zabiegu, błyskawiczne efekty oraz możliwość spowolnienia procesów dalszego starzenia się skóry twarzy. Choć zabieg endermologii twarzy jest bezinwazyjny, to istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania obejmujących zmaganie się z nowotworami, opryszczką, stanami zapalnymi skóry, bielactwem, wysypkami skórnymi lub infekcjami, jak również używanie antykoagulantów lub wypełniaczy w postaci zastrzyków.