Masaż to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy, jakich wykonanie oferują gabinety i salony urody. Jednym z rodzajów jest masaż Kobido, który określany jest także jako niechirurgiczny lifting twarzy. Taki masaż to intensywny, manualny zabieg, a jego celem jest oddziaływanie na głębokie struktury skóry. Masaż Kobido pozytywnie wpływa na skórę twarzy, a kosmetyki wykorzystywane podczas zabiegu – dzięki stymulacji tkanek podczas masażu penetrują w głąb skóry, powodując jej lepsze odżywienie. Czym dokładnie jest masaż Kobido, jakie daje korzyści i kiedy warto z niego skorzystać?

Masaż Kobido – co to takiego?

Tradycyjny Japoński masaż Kobido w odróżnieniu od klasycznych masaży dostępnych w gabinetach obejmujących jedynie obszar twarzy, szyi i dekoltu – działa również na okoliczne struktury mięśniowe znajdujące się w obszarze karku, jak również części obręczy barkowej. Dzięki rozluźnieniu napięć mięśniowych zlokalizowanych w tych obszarach owal twarzy zostaje podniesiony, a struktura skóry niezaburzona, dzięki czemu może lepiej przeciwdziałać siłom grawitacyjnym.

Kobido należy do jednej z najtrudniejszych technik masażu na świecie. Zawiera on największą ilość najbardziej skomplikowanych technik manualnych, które w efekcie dają spektakularne rezultaty. Osoba przeprowadzająca taki zabieg wykorzystuje ściśle określony zbiór ruchów. Mają one kolejno na celu: zrelaksować napięcia mięśniowe, uwolnić zastoje nagromadzone w węzłach limfatycznych, pobudzić mięśnie do pracy – uzyskując tym samym efekt liftingu. Poza tym w etapie końcowym pozwalają uzyskać dodatkowy efekt regeneracji i odzyskania sił witalnych, gdzie poprzez pracę na punktach akupresurowych przywracamy harmonię całego organizmu.

Wielu specjalistów na całym świecie zgodnie uznaje masaż Kobido jako alternatywę dla chirurgicznych zabiegów liftingujących, czy zabiegów z zakresu medycyny estetycznej np. z zastosowaniem toksyny botulinowej. Sam masaż jest złożony i intensywny – wykorzystuje on rozmaite techniki masażu manualnego. Dzięki temu możliwe jest dotarcie w głębsze partie skóry i oddziaływanie na mięśnie.

Ogromne znaczenie dla skuteczności japońskiego masażu twarzy jest dobranie odpowiedniej techniki do indywidualnych potrzeb klienta. Aby mieć pewność, że masaż został przeprowadzony prawidłowo, a efekty będą zadowalające, najlepiej udać się na zabieg do specjalisty. Osobę godną zaufania znajdziemy w Centrum Kosmetologicznym Marta Klimkowicz z Oświęcimia w województwie małopolskim, Pani Marta jest certyfikowanym specjalistą w tej dziedzinie masażu, przeszła specjalistyczne kilkudniowe szkolenie, dodatkowo umiejętności merytoryczne podparte są jej pasją w wykonywaniu masaży, dzięki czemu klient może w spokoju oddać się w jej ręce.

Korzyści wynikające z masażu Kobido

Dzięki regularnym sesjom terapeutycznym możemy w naturalny sposób odmłodzić wygląd naszej skóry, poprawić owal twarzy, a także wpłynąć na poprawę postawy oraz ułożenia głowy. Ta technika masażu tkanek głębokich przyczynia się do zmniejszenia napięcia mięśniowego, przez co w widoczny sposób zapobiega powstawaniu zmarszczek mimicznych. Kolejną zaletą masażu Kobido jest uwolnienie zastojów limfatycznych w obrębie twarzy, szyi i dekoltu. To w widoczny sposób zmniejsza, tzw.: "worki pod oczami", czy "drugi podbródek". Dodatkowo masaż pobudza metabolizm komórkowy, poprawiając tym samym odżywienie komórek skóry, dzięki czemu uzyskujemy zdrowy promienny wygląd. Ponadto niezrównaną korzyścią płynącą z regularnych masaży jest relaks fizyczny i psychiczny.

Masaż Kobido – kiedy z niego skorzystać?

Kobido to technika masażu przeznaczona w szczególności dla osób, którym zależy na poprawie pierwszych oznak starzenia się skóry, a nie chcą stosować inwazyjnych metod kosmetycznych. Nad masażem Kobido warto się zastanowić, gdy zaobserwujemy u siebie utratę elastyczności skóry, zmianę owalu twarzy, opuchlizny pod oczami, czy też potrzebujemy chwili relaksu dla siebie.