Wybór obrączek to jedna z najważniejszych decyzji, jaką muszą przed ślubem podjąć przyszli małżonkowie. Nie jest to wybór tylko na jeden wieczór, jak wybór sukni, sali weselnej, czy zespołu, który będzie przygrywał do tańca. Z obrączką ślubną zostaniemy przecież, zgodnie z przysięgą, na całe życie. Oczywiście można przy okazji odnawiania przysięgi małżeńskiej kupić nowe obrączki, jednak przeważnie nosimy te oryginalne. Czym zatem się kierować przy wyborze? Doradzi firma Jubiler Perfect.

Jaki materiał jest najlepszy na obrączki ślubne,

Obrączki ślubne tradycyjnie są ze złota, ale w ostatnich czasach panuje na tym polu pewna dowolność. I chociaż to żółte złoto pozostaje najbardziej popularne, to możliwość materiałów, z których mogą być wykonane obrączki jest dość duża. Drugie miejsce po tradycyjnych złotych obrączkach zajmują obrączki z białego złota. Jest to zwykle stop złota z niklem lub cynkiem, czasem ze srebrem lub palladem. Nikiel może uczulać, dlatego warto zwrócić uwagę i jeśli masz, lub twój partner ma skłonność do uczuleń, lepiej wybrać stop bez domieszki niklu.

Białe złoto przypomina platynę, która czasem, choć rzadko, jest stosowana jako materiał na obrączki ślubne wykonywane przez dobrego jubilera. Bardzo modne są ostatnio wyroby jubilerskie z różowego złota, które powstaje gdy do złota dodana jest niewielka ilość miedzi. Moda jednak może być przemijająca, a obrączki mają być na zawsze, więc decydując się na różowe złoto lepiej być naprawdę przekonanym, że nam się podoba. Obrączki mogą też być wykonane z dwóch rodzajów złota – takie zestawienia prezentują się naprawdę pięknie.

Wzór obrączek i wybór napisu upamiętniającego ślub

Drugą kwestią przy wyborze obrączek jest ich kształt. Dobierając obrączki dobrze zwrócić uwagę na pierścionek zaręczynowy i dopasować zarówno kolor, jak i wzór. Bo przecież młoda żona prawdopodobnie będzie nosić obydwa na jednym palcu. Czasem obrączki dla Pani Młodej i Pana młodego są identyczne, ale dużym powodzeniem cieszą się też obrączki, które stanowią dobrany komplet, ale jednak trochę się różnią. Obrączka dla Pani Młodej może na przykład posiadać dodatkowe zdobienia, być inkrustowana drobnymi brylantami albo mieć dekoracyjne żłobienia. Częstym zwyczajem jest grawer na obrączkach, najczęściej są to imiona Państwa Młodych, albo data ślubu. Piękne obrączki ślubne wybrane z uwagą i wykonane przez dobrego jubilera będą nas z pewnością cieszyć przez długie lata.

Skorzystaj z oferty firmy Jubiler Perfect

Firma Jubiler Perfect, założona w 1986 roku, oferuje szeroki wybór biżuterii złotej, srebrnej oraz ze stali chirurgicznej dla kobiet, mężczyzn i dzieci. W asortymencie znajdują się również zegarki od renomowanych producentów, wisiorki, kolczyki, pierścionki, medaliki, bursztyn, kamienie szlachetne, łańcuszki i naszyjniki. Firma posiada bogatą ofertę bransoletek, broszek, obrączek ślubnych i dewocjonaliów, a także elementów typu Pandora oraz pamiątek do Chrztu Świętego i Komunii Świętej. Dodatkowo oferują usługi grawerskie na różnych produktach oraz dostarczają wszelkie typy baterii do zegarków, moduły, szkiełka i inne części.