Aparat słuchowy to pomocne urządzenie dla osób zmagających się z ubytkiem słuchu. Inwestując w dobry model, warto dbać o jego czystość i sprawność, by uniknąć konieczności naprawy lub wymiany po krótkim użytkowaniu. Eksperci firmy Has z Olsztyna oferują szeroki wybór aparatów oraz środków do pielęgnacji. Jak wygląda pielęgnacja aparatu słuchowego i dbanie o niego na co dzień? Sprawdź najważniejsze informacje w dalszej części artykułu!

Jak dbać o aparat słuchowy na co dzień?

Dobrej jakości aparat słuchowy powinien dobrze się sprawować nawet około 7 lat, jednak bez odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, jego żywotność może być znacznie ograniczona.  Konkretna trwałość aparatu będzie zależna od modelu oraz sposobu użytkowania, dlatego warto zwracać uwagę na dbanie o swoje urządzenie. Ekspert z firmy FH Has Barbara Nowicka  w Olsztynie wyjaśnia:

Zwykle dobierając aparat, staramy się wyjaśniać, na co zwracać uwagę podczas codziennego użytkowania, by zapewnić maksymalną długość korzystania z urządzenia. Jednym z największych wrogów aparatów słuchowych jest wilgoć, dlatego wyjątkowo istotne jest unikanie jej i usuwanie na bieżąco, dzięki odpowiednim środkom.

Aparat słuchowy jest małym urządzeniem zbudowanym z mikromechanizmów, które są wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne, dlatego warto chronić go przed upadkami. Podczas letnich miesięcy nie należy zostawiać go bezpośrednio na słońcu, a także w rozgrzanym wnętrzu samochodu, by chronić plastikowe elementy. W zimie największej ochrony potrzebuje wrażliwa na niskie temperatury bateria. W obu przypadkach poza zmianami temperatur powstaje także problem wilgoci. Warto regularnie sprawdzać komorę baterii i osuszać aparat.

Zestaw do pielęgnacji aparatu słuchowego — w co się zaopatrzyć?

Sposób pielęgnacji aparatu powinno się dobierać indywidualnie do posiadanego modelu urządzenia. Szczególnie ważne jest dopasowanie środków, tak by nie niszczyły elementów aparatu. W ofercie olsztyńskiej firmy Has znajdziemy nie tylko różne aparaty słuchowe, ale także akcesoria i środki do czyszczenia. Z pomocą specjalisty Has można skompletować zestaw do pielęgnacji aparatu słuchowego dopasowany do wybranego modelu.

Wilgoć to duży problem dla prawidłowego działania aparatu. Dlatego w pierwszej kolejności warto zaopatrzyć się w kapsuły osuszające do aparatu słuchowego. Do aparatu słuchowego wewnątrzusznego najlepiej sprawdzają się chusteczki dezynfekujące. Aparat słuchowy zauszny czyści się w dwóch częściach, osobno aparat i oddzielnie wkładkę z wężykiem. W tym przypadku przydadzą się tabletki do mycia wkładek, a także gruszka do przedmuchiwania po myciu. Każdy z elementów znajdziemy w asortymencie firmy Has.

Kilka minut pielęgnacji dziennie to lepszy komfort użytkowania i dłuższa trwałość urządzenia.