Spodziewasz się maluszka? A może niedawno przywitałaś go na świecie? Na pewno wiesz, że wykonywanie niezbędnych badań w celu sprawdzania jego prawidłowego rozwoju jest kluczowe. To szczególnie ważne u dzieci, które urodziły się przedwcześnie. Jednym z niezbędnych badań jest USG stawów biodrowych. Z powodzeniem wykonasz je w profesjonalnym gabinecie Jarosława Groszko.

USG w diagnostyce dzieci i niemowląt - gabinet Jarosława Groszko

Pediatra Jarosław Groszko od lat specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu niemowląt i dzieci. Doktor Groszko posiada specjalizację z neonatologii, w związku z czym otoczy szczególną opieką wcześniaków. W ich przypadku regularne badania, ważenie oraz diagnozowanie odgrywają szczególne znaczenie.

Jednym z badań, które obowiązkowo należy wykonać u niemowląt jest USG stawów biodrowych. Najlepszy okres na wykonanie tego badania obrazowego to 4-6 tydzień życia maluszka. Jest to badanie, które ukaże obraz stawów biodrowych, w tym pozwoli potwierdzić bądź też wykluczyć dysplazję. Schorzenie to wymaga leczenia, dlatego też bardzo ważne jest jego odpowiednio wczesne zdiagnozowanie. Pamiętaj, aby umówić się na usg w renomowanym gabinecie lekarskim, gdzie lekarz pracuje na wysokiej jakości, nowoczesnym aparacie.

Kolejnym badaniem USG, dosyć często wykonywanym u dzieci jest USG przezciemiączkowe z oceną przepływów w naczyniach mózgowych (Dopller). Dzięki niemu lekarz jest w stanie wykluczyć nieprawidłowości, które mogą mieć związek z wadami, urazami okołoporodowymi, jak i z pozoru niegroźnymi upadkami dzieci.

USG jamy brzusznej to kolejne badanie obrazowe, jakie wykonasz w gabinecie Jarosława Groszko. Dzięki niemu pediatra oceni, czy narządy w jamie brzusznej mają odpowiednią wielkość, strukturę, jak i to, czy nie ma w nich naczyniaków oraz innych zmian ogniskowych.

Bezbolesne i bezpieczne badania USG w gabinecie w Bytomiu

Jarosław Groszko pracuje na nowoczesnym, wysokiej jakości sprzęcie, który pozwoli dokładnie ocenić badany obszar. Co więcej, badanie wykonywanie w tym gabinecie jest zupełnie bezbolesne, a także bezpieczne. W przeciwieństwie do badania RTG, aparatura USG nie wywiera szkodliwego wpływu na dziecko. Równie ważne jest podejście lekarza do małych pacjentów. Jeżeli lekarz będzie emanował spokojem, łagodnie podchodził do dzieci, maluszek na pewno to odczuje i będzie grzeczny podczas badania. Oczywiście w trakcie badania, w gabinecie, obok maluszka cały czas obecny jest jego rodzic.