Implanty zostały wynalezione w 1952 r. przez szwedzkiego chirurga ortopedę i do dziś nikt nie wymyślił substytutu korzenia. Są najlepszym sposobem uzupełnienia braków u osób, które utraciły zęby na skutek urazów, chorób przyzębia czy też próchnicy. Jest to substytut korzenia, który lek Stomatolog Chirurg Kusz Janusz stosuje u pacjentów, którzy utracili zęby z różnych powodów.

Czym jest implant zębowy?

Implant jest substytutem korzenia. W swoim gabinecie lekarz stomatolog chirurg Kusz Janusz poleca osobom, borykającym się z brakiem zęba, w celu poprawy komfortu i estetyki uśmiechu. Zamocowanie go jest stosunkowo proste, ponieważ w kości szczękowej wykonywany jest otwór, odpowiednim wiertłem i w nim umieszcza się sztuczny korzeń, poprzez jego wkręcenie. Po pewnym czasie kość szczęki regeneruje się, zlewa z nim i wówczas staje się on częścią ciała. Implant wszczepiany jest tylko raz w życiu. Nie ma ryzyka zapadania się twarzy, co ma miejsce, przy utracie zębów. Po usunięciu martwego korzenia powstaje luka, która doprowadza do przesuwania się sąsiadujących zębów. Po pewnym czasie mogą nawet zanikać kości szczęki. Mamy okazję powstrzymać ten proces. Dzięki tej metodzie odzyskamy ładny uśmiech, co jest wielką ulgą. Kolejną zaletą jest komfort w życiu codziennym, czujemy się dużo pewniej niż gdy korzystamy z protezy zębowej.

Dlaczego lek. Kusz Janusz wykorzystuje tytan na implanty?

Implanty zębowe wykonywane są z tytanu, ponieważ jest trwałym materiałem, jak twierdzą naukowcy. Ma właściwości mechaniczne i tribologiczne jak np.: wyższy współczynnik biozgodności, odporność na eksploatację, tłumienie drgań i zwiększenie sprężystości kości oraz materiału. Lek Stomatolog Chirurg Kusz Janusz poleca również tytan, z uwagi na dużą wytrzymałość na korozję. Moduł sprężystości jest niski tak jak gęstość metalu. Wysoka biozgodność minimalizuje szanse na odrzucenie implantu przez organizm, a sam proces integracji z kością jest wręcz idealny.