Szukasz dobrego salonu optycznego? Otrzymałeś od okulisty skierowanie na okulary korekcyjne? A może zaobserwowałeś u siebie pogorszenie wzroku w ostatnim czasie, ale długa osób oczekujących w kolejce do okulisty skutecznie cię odstraszyła od umówienia wizyty? Nie zwlekaj – możesz zadbać o swój wzrok już dzisiaj. Przyjdź do salonu optycznego Twój Optyk i skorzystaj z oferty bezpłatnego badania wzroku.

Co można zrobić dla oczu?

Ze wzroku korzysta się przez całe życie. Warto więc o niego zadbać, aby posłużył nam również na jesieni życia. Jan Kochanowski, w jednej ze swoich fraszek, napisał:

Ślachetne zdrowie,

Nikt się nie dowie,

Jako smakujesz,

Aż się zepsujesz.

Nie czekajmy więc – troszczmy się o swój wzrok na co dzień, w odpowiedni sposób. Przede wszystkim, stosujmy odpowiednio zbilansowaną dietę, ze szczególnym uwzględnieniem witaminy C, A oraz E. Znajdziemy je między innymi w marchwi, szpinaku, jarmużu i brokułach. Zadbajmy również o to, żeby jadłospis zawierał kwasy omega-3 i luteinę, a także cynk. Dzięki nim oczy będą się znajdować w dobrej kondycji, a my zdołamy uniknąć groźnych chorób, jak choćby zwyrodnienia plamki żółtej, czy nawet powstania zaćmy. Wymienione wyżej składniki zapewni nam jedzenie ryb, mięsa wieprzowego i wołowego oraz roślin strączkowych i orzeszków ziemnych.

Jak jeszcze możemy zadbać o swoje oczy, zwłaszcza jeśli większą część dnia spędzamy przy komputerze? Dając im upragniony odpoczynek – co 20 minut oderwijmy wzrok od monitora i przez 20 sekund patrzmy na wybrany przedmiot, oddalony przynajmniej o 6 metrów. Zadbajmy również o odpowiednią ilość odpoczynku nocnego. Wyspane oczy to zdrowe oczy.

Optyk – miejsce przyjazne dla twoich oczu

Oczy należy chronić przed słońcem. W tym celu powinniśmy nosić okulary przeciwsłoneczne. Wbrew pozorom nie mogą to być jednak dowolne szkła. Sprawdzą się jedynie te, które w 100% blokują szkodliwe promieniowanie UVA oraz UVB, a takie kupimy u optyka. Wybór możliwości jest dosyć szeroki. Warto wybrać miejsce, w którym zostaniemy obsłużeni kompleksowo. Twój Optyk to salon, w którym profesjonaliści w miłej atmosferze przeprowadzą badania wzroku za pomocą specjalistycznych przyrządów i narzędzi. Dzięki temu, jeśli mamy jakąś wadę lub chorobę oczu, zostanie ona zdiagnozowana. Testy te są bezpłatne, jeśli wiążą się z późniejszym zakupem okularów. Do wyboru pozostaje szeroki wachlarz markowych, modnych oprawek – metalowych i z tworzywa sztucznego – także modeli dziecięcych. Oferta Twojego Optyka obejmuje również soczewki kontaktowe, szkła progresywne i akcesoria, takie jak etui, ozdobne łańcuszki czy antypoślizgi.