Wizyta u lekarza chorób kobiecych jest koniecznością. Szczególnie jest to trudne przeżycie dla małych dziewczynek. Na samą myśl o fotelu ginekologicznym, przeżywają traumę i dlatego powinniśmy odpowiednio przygotować nasze dzieci do odwiedzenia tego typu lekarza. Umówmy wizytę u kobiety ginekolog, np. prof. dr hab. n. med. Lidia Hirnle, która cieszy się doskonałą opinią pacjentek i przeprowadza wszystkie specjalistyczne badania.

Badania ginekologiczne u prof. dr hab. n. med. Lidia Hirnle

Ginekolog nie jest szczególnie lubianym lekarzem. Kobiety niechętnie udają się na wizytę, ponieważ jest krępująca. To jednak nie zmienia faktu, że do lekarza chorób kobiecych należy chodzić regularnie. Zaniedbywanie podstawowych badań, jest ogromnym ryzykiem. Tylko w ten sposób można zapobiec rozwojowi wielu groźnych chorób, a nawet nowotworów, które rozwijają się bardzo często bezobjawowo. We wczesnym stadium lekarz jest w stanie pomóc. Zamiast unikać specjalisty i stresować się przed wejściem na badanie, warto odwiedzić Gabinet ginekologiczno-położniczy prof. dr hab. n. med. Lidia Hirnle. W Internecie można znaleźć mnóstwo pozytywnych opinii także matek, którym uratowała nawet życie dzieci. Pani doktor nie czeka, ale reaguje natychmiast i zajmuje się z troską pacjentami. Jest znakomitym specjalistą, więc warto korzystać z porad tego doskonałego lekarza ginekologa.

Bezbolesne badanie ginekologiczne

Badanie na fotelu ginekologicznym, choć jest mało przyjemne, to przeważnie bezbolesne. Bez względu na wszystko, jest niezbędne, zarówno w przypadku kobiet w ciąży, jak i pań, które poród mają już dawno za sobą. Najtrudniejszy jest zawsze pierwszy moment. Kiedy pacjentka przyjmie wygodną pozycję na fotelu ginekologicznym, wstyd czy strach, ma już za sobą. Badanie nie jest bezbolesne, ale tak naprawdę nie ma się czego obawiać, co z resztą stwierdza każda pacjentka po wyjściu z gabinetu. Prof. dr hab. n. med. Lidia Hirnle sprawdza macicę i jajniki. W tym celu wykonuje cytologię, pobiera wymaz z pochwy, czy też próbkę złuszczonego nabłonka szyjki macicy. Wykonuje też szereg badań jak np.: badanie biocenozy pochwy, endokrynologię ginekologiczną, USG przezpochwowe, brzuszne i badanie histopatologiczne. 

Mięśniaki macicy

Do typowych objawów pojawienia się mięśniaków, należą krwawienia, które powinny być powodem do odwiedzenia ginekologa prof. dr hab. n. med. Lidia Hirnle. Bardzo często dochodzi do wydłużenia lub obfitych menstruacji. Mogą również pojawić się między miesiączkami, plamienia. O mięśniakach świadczą także powtarzające się zaparcia i wzdęcia, jak i nieprzyjemny ucisk na część krzyżową kręgosłupa. Kiedy zaczynają się rozrastać i dochodzi do zwiększenia objętości oraz zniekształcenia macicy, uciskają pobliskie tkanki i narządy. W cewce, a także w pęcherzu moczowym zalega mocz, więc może dojść nawet do zapalenia dróg moczowych, czy do zaburzenia funkcjonowania nerek. Jeżeli dochodzi do zmian gnilnych lub martwiczych, odczuwalny jest ból. W tym momencie należy jak najszybciej udać do ginekologa na specjalistyczne badania. Mięśniaki można leczyć farmakologicznie, poprzez obniżenie stężenia estrogenu. Pamiętajmy jednak, że czas w tym przypadku odgrywa zasadniczą rolę.