Odpowiednia fryzura i zadbane włosy stanowią niewątpliwą ozdobę każdej kobiety. Dotyczy to także seniorek, w przypadku których dostępne jest wiele fryzur pasujących do stylu, rodzaju włosów i wieku oraz współgrających z urodą. Warto bowiem pamiętać, że korzystnie można wyglądać w każdym wieku. Wystarczy wybrać odpowiedni kolor i długość włosów czy ich cięcie, przy czym warto tu zdać się na umiejętności profesjonalistów z Salonu Fryzjerskiego Jagoda Jadwiga Figura.

Naturalność to podstawa

Dobór odpowiedniej fryzury nie zawsze należy do zadań najłatwiejszych. Dotyczy to także kobiet dojrzałych, gdyż wbrew pozorom seniorki nie muszą być skazane na monotonne i jednakowe uczesania. Wynika to z faktu, że współczesne fryzury dla dojrzałych kobiet mogą być modne, nowoczesne i stylowe. Należy jednak pamiętać, że samodzielne eksperymentowanie z uczesaniem może przynieść więcej szkody niż pożytku i w związku z tym warto zdać się tu na profesjonalistów z Salonu Fryzjerskiego Jagoda Jadwiga Figura. Trzeba bowiem mieć świadomość, że jak mówi zatrudniony tam ekspert –

Dzięki właściwemu cięciu można wyglądać młodziej, szczuplej i zamaskować wiele niedoskonałości urody. Nie da się jednak ukryć, że w przypadku doboru fryzury dla seniorki, oprócz owalu twarzy i preferencji, należy również uwzględnić fakt, że z wiekiem włosy stają się cieńsze, słabsze i tracą pigmentację. Dlatego też warto postawić na naturalność, a co za tym idzie modne fryzury powinny być niewymuszone, odpowiadające typowi włosów i stylowi życia.

Fryzury dla kobiety dojrzałej a długość i kolor włosów

Różnorodność fryzur i kolorów włosów to nie tylko domena nastolatek i młodszych pań. Wynika to z faktu, że specjaliści z Salonu Fryzjerskiego Jagoda mogą zaproponować zróżnicowane fryzury, także kobietom dojrzałym. Warto tutaj również wspomnieć, że niezwykle istotną rolę odgrywa tu koloryzacja włosów, gdzie w Salonie Fryzjerskim Jagoda, niezwykle popularne są obecnie fryzury dla seniorek w kolorze blond, rudym, brązowym, łączone niekiedy z odcieniami wpadającymi w czerń, przy czym powinny to być barwy naturalne. Wiele starszych klientek Salonu Jagoda decyduje się również na wykonanie rozświetlającego twarz sombre (odmiana ombre, pozostawiająca włosy przy nasadzie w naturalnym kolorze, gdzie końce rozjaśniane są o jeden-dwa tony). Nie należy jednak zapominać, że niekiedy hitem stać się mogą także odpowiednio zadbane i przycięte siwe włosy. W kwestii długości fryzur specjaliści z Salonu Fryzjerskiego Jagoda zaproponować mogą swoim klientkom zarówno włosy krótsze (bob, także asymetryczny, który delikatnie okala twarz, zmiękczając rysy lub fryzury z włosami cieniowanymi na całej długości), jak i włosy półdługie (np. longbob, wysmuklający twarz), charakteryzujące się asymetrycznymi lub równymi cięciami z przedziałkiem z boku, bądź pośrodku, które dodatkowo w razie potrzeby można związać w kucyk. Nie należy również zapominać, że wiele kobiet w wieku 50, 60 i więcej lat decyduje się na pozostawienie włosów długich, np. w formie lekkich fal, które mogą optycznie odjąć lat i wyrównać proporcje twarzy.

Dobór idealnej fryzury dla seniorki nie jest łatwy i najważniejszy jest tu styl, typ urody, kształt twarzy oraz stan włosów. Trzeba także mieć świadomość, że wiele fryzur dominujących przez lata, wśród pań w podeszłym wieku (krótkie kręcone włosy i mocne, nienaturalne kolory, takie jak bordo, miedź, śliwka), bardzo często dodawały lat i nie podkreślały atutów urody, uwypuklając wszelkie niedoskonałości. Na szczęście profesjonalne salony fryzjerskie, w tym także Salon Jagoda, mogą obecnie zaoferować szeroką gamę naturalnych fryzur, także dla seniorek, nie tylko podkreślających rysy twarzy i urodę, ale wręcz odejmujących wizualnie nawet kilkanaście lat, sprawiając, że właścicielka fryzury będzie czuć się stylowo i pięknie.