Czym jest alkoholizm, wszyscy doskonale wiemy, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, jak trudno wyleczyć chorobę. Specjalista, np. Dr Nauk Med. Beata Rostkowska-Nadolska prowadząca Gabinet Leczenia Uzależnień we Wrocławiu, stosuje różne terapie, a środkiem pomocniczym może być wszywka alkoholowa, która wywołuje u osoby uzależnionej niechęć do spożywania alkoholu. Jest to skuteczna metoda w walce z nałogiem.

Gabinet Leczenia Uzależnień we Wrocławiu – czym jest wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa jest jedną z metod stosowanych w leczeniu uzależnienia od alkoholu, ponieważ wywołuje u pacjenta psychologiczną blokadę oraz niechęć do jego spożywania. Sama świadomość konsekwencji zdrowotnych, jakie może wywołać wypicie najmniejszej nawet ilości trunku, jest skuteczną bronią w walce z nałogiem. Lek wprowadzany jest domięśniowo w górną część pośladka. Specjalista, np. Dr Nauk Med. Beata Rostkowska-Nadolska Gabinet Leczenia Uzależnień we Wrocławiu, dobiera dawkę oraz ilość tabletek do wagi chorego pacjenta. Zabieg jest wykonywany na miejscu, w przyjaznej atmosferze i w komfortowych warunkach, przy miejscowym znieczuleniu. Lek działa do dwanastu miesięcy.

Jakie są inne metody leczenia, przy przeciwwskazaniach do zastosowania wszywki alkoholowej?

Nie może być stosowana u osób cierpiących na wadę lub choroby serca oraz z zaburzeniami psychicznymi. Wszywka alkoholowa wymaga konsultacji, jeśli pacjent choruje na cukrzycę, padaczkę i marskość wątroby. W przypadku stałej kuracji innymi lekami oraz w razie zamiaru zastosowania jakiegokolwiek innego środka farmaceutycznego należy bezzwłocznie poradzić się lekarza. Jeśli nie możliwości skorzystania z zabiegu specjalista, np. Dr Nauk Med. Beata Rostkowska-Nadolska, stosuje odtrucie alkoholowe, przeprowadzane pod ścisłą kontrolą. Specjalista oferuje również detoks jako jeden z etapów leczenia osób długotrwale nadużywających alkoholu, u których występują objawy zespołu abstynencyjnego. Następuje regeneracja nadwyrężonej kondycji fizycznej.