Praca biurowa, siedzący tryb życia, a także natłok obowiązków i stresu przyczyniają się do pogorszenia kondycji fizycznej oraz pogłębienia dolegliwości bólowych układu ruchu. Coraz więcej osób skarży się na spięcie mięśni oraz bóle kręgosłupa, szczególnie w odcinku lędźwiowym, krzyżowym oraz w okolicach karku. Skuteczną metodą na rozluźnienie mięśni i zmniejszenie nieprzyjemnych dolegliwości jest masaż relaksacyjny bądź leczniczy. W Międzyzdrojach wykonasz go w Gabinecie Masażu Liubova Chasnyka. 

Jakie korzyści płyną z masażu? 

Masaż to nie tylko doskonały sposób na odprężenie po stresującym czasie w życiu osobistym i zawodowym. To również realna szansa na poprawę funkcjonowania organizmu i obniżenie nieprzyjemnych dolegliwości bólowych. Nie od dziś wiadomo, że masaż wywiera wpływ na cały organizm. Przyspiesza krążenie krwi, poprawia tempo przemiany materii, wspomaga dotlenienie tkanek oraz przeciwdziała zakrzepom. Według American Massage Association regularny masaż wzmacnia także układ odpornościowy i poziom aktywności limfocytów. Ponadto zabieg ten pomaga poprawić wygląd skóry – dotlenia i ujędrnia ją oraz redukuje cellulit. Masaże polecane są także osobom cierpiącym na bezsenność lub problemy z zasypianiem. Okazuje się bowiem, że masaż łagodzi stres i napięcie oraz poprawia samopoczucie, dzięki temu reguluje wydzielanie hormonu snu i ułatwia zasypianie. Takie sesje to również ogromna ulga dla osób, które skarżą się na bóle głowy i kręgosłupa. W takiej sytuacji warto rozważyć zapisanie się na masaż leczniczy, podczas którego specjalista, korzystając z technik takich jak: rozcieranie, oklepywanie i ugniatanie, będzie w stanie zmniejszyć bądź zniwelować odczuwany przez pacjenta ból. 

Jak wygląda wizyta w gabinecie masażu? 

Przed przystąpieniem do wykonywania masażu specjalista powinien przeprowadzić z klientem wywiad. Dzięki temu możliwe będzie ustalenie oczekiwań pacjenta, problemów, z którymi się boryka, oraz rozpoznanie ewentualnych przeciwwskazań. W Międzyzdrojach masaż leczniczy, relaksacyjny, regeneracyjny, wisceralny, antycellulitowy oraz bańką chińską oferuje Gabinet Masażu Liubova Chasnyka. Wiedza i doświadczenie masażysty pozwolą Ci złapać chwilę relaksu w natłoku obowiązków lub zmniejszyć dolegliwości bólowe, z którymi musisz się mierzyć. Do Gabinetu Masażu Liubova Chasnyka zgłaszają się przede wszystkim osoby cierpiące na ból spowodowany zwyrodnieniami oraz przykurczami mięśni w okolicy szyi, karku, ramion, ud oraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Z oferty Gabinetu Masażu Liubova Chasnyka możesz także skorzystać podczas ataku rwy kulszowej i nawracających dolegliwości bólowych.