Pielęgnacja cery jesienią jest bardzo wymagająca. Czynniki atmosferyczne, niewłaściwa pielęgnacja lub brak wiedzy kosmetologicznej mogą spowodować pogorszenie się kondycji skóry twarzy. Odpowiednią pielęgnację cery można uzyskać w gabinecie kosmetycznym. Doświadczony zespół zadba o zabiegi dobrane do rodzaju skóry i doradzi w wyborze najlepszych kosmetyków.

Na co cera jest narażona jesienią?

Jesienią cera zmaga się z wieloma niekorzystnymi czynnikami. Jednym z nich jest pogoda. Wiatr, niska temperatura i brak słońca powodują, że skóra twarzy staje się podrażniona, szara i przesuszona. Poza tym o tej porze roku dieta staje się uboższa w witaminy i mikroelementy, z których dostarczaniem nie ma problemu w sezonie letnim. W związku z tym skóra traci naturalny blask, przebarwienia bardziej się uwidoczniają, pojawiają się zaskórniki. Kondycję cery może pogorszyć również ogrzewanie i suche powietrze w pomieszczeniach. Odczuć wtedy można suchość, spadek poziomu nawilżenia i brak sprężystości. Na twarzy pojawią się suche skórki, cera zacznie się łuszczyć, a dostarczenie jej nawilżających składników może okazać się bardzo trudne.

Jak dbać o różne rodzaje skóry?

Jesienne pielęgnacja będzie różniła się w zależności od rodzaju i potrzeb cery. Najlepsze zabiegi i kosmetyki dla każdego z nich ustalą eksperci z gabinetu kosmetycznego Róży Siejak znajdującego się w Poznaniu. Dobiorą skuteczną pielęgnację do czterech podstawowych typów skóry: normalnego, suchego, tłustego i mieszanego. Cerze normalnej należy dostarczać składników odżywczych i nawilżających. Jesienią trzeba chronić ją przed czynnikami pogodowymi, które mogłyby spowodować suchość i wrażliwość. Cera sucha natomiast jest szczególnie narażona na podrażnienia, suchość, łuszczenie się i wystąpienie uczucia ściągnięcia. Jej pielęgnacja polega przede wszystkim na wzmocnieniu bariery hydrolipidowej, odżywieniu i nawilżeniu.

W pielęgnacji cery tłustej pomogą kosmetyki normalizujące, oczyszczające i matujące. Powinno się używać takich produktów, które ograniczą wydzielanie sebum, ale jednocześnie nie przesuszą skóry. Dobrze sprawdzą się też kosmetyki nawilżające, złuszczające i odświeżające. Ważne, aby do pielęgnacji cery tłustej stosować preparaty niekomedogenne, czyli takie, które nie zapychają porów skóry. Cera mieszana jest w pielęgnacji najbardziej skomplikowana. Wymaga zastosowania kosmetyków normalizujących i oczyszczających do strefy T (czoło, nos i broda) oraz produktów nawilżających do policzków. Jedynymi produktami, które można zastosować na całą twarz, są kosmetyki o działaniu łagodzącym. Podobną zasadą można kierować się także w przypadku wyboru zabiegów w gabinecie kosmetycznym.