Dzieci to bardzo szczere i wrażliwe istoty. Gdy coś im nie pasuje, stanowczo o tym mówią, jeżeli cieszy, pokazują to całą swoją osobą. Dzieciństwo powinno być jednym z najpiękniejszych okresów w życiu. Niestety nie zawsze tak jest. Dzisiejszy świat nie sprzyja dobremu samopoczuciu dzieci, które często gubią się przez nadmiar bodźców. Czy można temu zaradzić? Tak, poprzez Bajośnianki – Bajki Interaktywne z Pogranicza Jawy i Snu.

Bajki z pogranicza jawy i snu

Zapewne wiele osób na początku sceptycznie podejdzie do tego pomysłu. Bo o ile niezaprzeczalnym jest fakt, że czytanie pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo i zwiększa wiedzę, to nie każdy od razu uwierzy, że może także pomagać dzieciom w rozwiązywaniu ich problemów. Zatem jak działają Bajośnianki – Bajki Interaktywne z Pogranicza Jawy i Snu?

Przede wszystkim oswajają z tym, co jest trudne i niezrozumiałe. Poprzez czytanie dziecku konkretnej historii (bajki), podświadomie wchodzi ono w przedstawiony w książce świat, który jest piękny i pozytywny, dlatego dziecko chce go lepiej poznać. Wchodzi w rolę głównego bohatera, podąża jego śladem, przejmuje jego emocje, pomaga mu pokonywać przeciwności losu i przez to rozwiązuje swoje własne problemy.

Bajka, która szybko się nie kończy

Jeżeli ktoś myśli, że po prostu usiądzie z dzieckiem i przeczyta mu bajkę, jest w wielkim błędzie. Bajośnianki tak nie działają i to właśnie odróżnia je, od nazwijmy to zwykłych opowieści. Np. książka dedykowana dziewczynkom „ALIJA. Mój dom, Moje wnętrze” tak pobudza wyobraźnię dziecka, że od razu wciela się ono w rolę głównej bohaterki i co chwilę zadaje mnóstwo pytań, opowiada, co widzi, wyznaje, co czuje, żyje jej życiem. Nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że w ten sposób rozwiązuje własne problemy. Pobudzenie wyobraźni jest bardzo istotnym elementem w procesie rozwoju każdego dziecka. Doskonale wie o tym autorka Bajośnianek, sanomentolożka III stopnia, która połączyła w swoich książkach wiedzę psychobilogiczną z sanomentologiczną techniką świadomego śnienia. Która sama doświadczyła jak duży wpływ na życie człowieka ma sanomentologia –  praca z podświadomością.

Jakie korzyści daje dzieciom regularne czytanie Bajośnianek?

Regularne czytanie Bajośnianek nie tylko skutecznie pobudza wyobraźnię dziecka, pomaga mu pokonywać własne słabości, rozwiązywać problemy, ale również:

  • działa uspokajająco,

  • pomaga w regeneracji podczas choroby,

  • wzmacnia poczucie własnej wartości,

  • sprawia, że dziecko staje się radośniejsze,

  • poprawa relacje rodzic-dziecko.

Młody człowiek przestaje tłumić w sobie negatywne emocje, dzięki czemu jest szczęśliwszy i zdrowszy. Natomiast rodzic zyskuje tak ceniony przez wszystkich wewnętrzny spokój.