Pogorszenie samopoczucia to w niektórych przypadkach stan wymagający konsultacji z lekarzem, a nawet hospitalizacji. Wezwanie karetki pogotowia ratunkowego jest jednak dla wielu pacjentów ostatecznością, szczególnie w czasach pandemii. Obawy przed możliwością zarażenia się m.in. wirusem SARS-CoV-2 dotyczą przede wszystkim seniorów. Rozwiązaniem problemu są wyjazdowe wizyty lekarskie prowadzone przez Libra Clinic.

Co obejmuje pomoc Libra Clinic przy nagłych zachorowaniach?

Niekiedy objawy chorobowe ulegają nagłemu nasileniu w krótkim czasie. Stan pacjenta szybko się pogarsza, dlatego istotne jest podjęcie odpowiednich działań w celu jego ustabilizowania, a następnie polepszenia. W trudnych momentach można zdecydować się na wyjazdową pomoc lekarską, którą świadczy Libra Clinic. Pakiet usług obejmuje m.in. przygotowanie zastrzyków domięśniowych lub dożylnych, które w kontekście niespodziewanego zachorowania mogą przynieść oczekiwaną ulgę.

Po przybyciu do miejsca wskazanego przez pacjenta lub jego opiekuna, specjaliści z Libra Clinic są też w stanie wykonać kroplówkę. Dzięki niej do organizmu dostarczane są niezbędne leki, ale i w określonych przypadkach zwiększoną dawkę elektrolitów czy witamin. Również i taka usługa może sprawdzić się przy nagłym pogorszeniu stanu zdrowia. Niekiedy jest ono spowodowane np. zatruciem, w tym także problemami wynikającymi z nadmiernego spożycia alkoholu. Jak podkreślają specjaliści z Libra Clinic, są to sytuacje, w których wyjazdowe wizyty lekarskie sprawdzają się bardzo dobrze.

Kiedy warto postawić na regularne wyjazdowe wizyty lekarskie?

Profesjonalna opieka medyczna we własnym domu to rozwiązanie mające też zastosowanie przy różnego rodzaju chorobach przewlekłych. Takie schorzenia jak astma czy cukrzyca najczęściej wymagają regularnego przyjmowania leków w określonych dawkach i kontrolowania stanu zdrowia. Czynności te mogą wykonać w ramach wyjazdowych wizyt lekarskich specjaliści z Libra Clinic. Są oni także przygotowani do opatrywania ran lub odleżyn, które nierzadko powstają właśnie przy przewlekłych dolegliwościach.

Samo sprawdzanie samopoczucia poprzez badania odpowiednią aparaturą medyczną to sytuacje, kiedy problematyczny niekiedy wyjazd do szpitala, przychodni czy kliniki, zastąpić można właśnie wizytą domową przeprowadzoną przez Libra Clinic. Również i w takim wypadku dobrym rozwiązaniem będzie ustalenie regularnego odwiedzania pacjenta przez specjalistów. Zapewnia to szereg informacji na temat jego stanu zdrowia, przez co uniknąć można wspomnianych już, kłopotliwych np. dla seniorów przewozów do placówek medycznych.