Z problemami o podłożu mentalnym zmaga się coraz więcej osób. Na co dzień spotykamy się z różnymi trudnościami, czy to w życiu prywatnym, czy też w zawodowym. Nie zawsze potrafimy samodzielnie poradzić sobie z tego typu rzeczami. Jednak pomoc uzyskamy u specjalistów, którzy posiadają wiedzę oraz techniki umożliwiające diagnozę i leczenie problemu. W jaki sposób przebiega leczenie u psychologa Ireny Kwiatkowskiej i czemu warto z niego skorzystać?

Dogłębna konsultacja z pacjentem

Pierwszym i najważniejszym krokiem, od którego specjalistka zaczyna spotkanie z nowym pacjentem, jest konsultacja. Konsultacja jest kluczowa w zdiagnozowaniu choroby, ponieważ pomaga dokładnie poznać problem klienta. Konsultacja u psychologa obejmuje maksymalnie 4 spotkania. Ich ilość jest zależna od tego, jak szybko specjalistka pozna potrzeby pacjenta. By jak najlepiej poznać problem, psycholog Kwiatkowska przeprowadza u niektórych pacjentów testy psychologiczne. Każda konsultacja kończy się poradą, dzięki której pacjent wie, co powinien robić, by poprawić swoje samopoczucie. Niektórzy pacjenci wymagają jednak dalszych wizyt ze specjalistką, dlatego też oferuje ona regularną terapię na indywidualnych spotkaniach.

Przeprowadzenie odpowiednich badań psychologicznych

Badania psychologiczne, które przeprowadza psycholog pełnią niezwykle ważną rolę podczas diagnozowania choroby. Badania te dotykają istotnych obszarów psychiki, dzięki czemu niezależnie od problemu pacjenta, może on zostać dobrze zdefiniowany i następnie leczony. To specjalistka ustala czy test jest zasadny oraz, czy będzie miał on wpływ na diagnozę. Przeprowadzane przez psychologa badania są dostosowane dla populacji polskiej i badają one niezwykle dokładnie osobowość pacjenta, jego lęki, procesy poznawcze czy też funkcje intelektualne.

Terapia psychologiczna dopasowana do pacjenta

Jeżeli psycholog Iwona Kwiatkowska wie już wszystko, co niezbędne o pacjencie, może ona rozpocząć terapię psychologiczną. Nie można jednak jednoznacznie określić, w jaki sposób będzie przebiegać terapia, ponieważ istnieją różne techniki i metody leczenia. Terapia zostaje dokładnie dopasowana do potrzeb konkretnego pacjenta i podczas jej trwania specjalistka stara się wyeliminować cierpienie psychiczne. Dzięki regularnym wizytom pacjent czuje się bardziej pewny siebie, a dodatkowo dużo lepiej radzi sobie z funkcjonowaniem w otaczającej go rzeczywistości. By jednak psycholog mogła w jak najlepszy sposób wykorzystać posiadaną wiedzę i umiejętności, pacjent musi być całkowicie szczery i otworzyć się przed specjalistką.