Każdy, kto kiedykolwiek zmagał się z wrastającym paznokciem, doskonale wie, jak bolesna i nieprzyjemna jest to przypadłość. Uniemożliwia normalne chodzenie, a włożenie niektórych rodzajów butów jest całkowicie wykluczone. Na szczęście współczesna medycyna opracowała metody, które w krótkim czasie pozwolą wyeliminować wrastanie paznokci i nawracanie problemu. Zabieg możesz wykonać w Gabinecie Podostopa. 

Jakie są przyczyny wrastających paznokci? 

Wrastające paznokcie to przypadłość, która objawia się wrastaniem bocznej krawędzi paznokcia w wał skóry. Powoduje to przede wszystkim uczucie dyskomfortu, dolegliwości bólowe, a z czasem nawet stany zapalne i ropnie. Najczęściej wrastające paznokcie obserwujemy u stóp, a szczególnie w obrębie dużego palca. Wszystko ze względu na największą twardość tego paznokcia, co z kolei przekłada się w najmocniejsze wbijanie w otaczającą go skórę. Do głównych przyczyn wrastających paznokci można zaliczyć wrodzone skłonności, urazy raz nieodpowiednio dobrane obuwie. Należy uważać nie tylko na za ciasne buty, które wywierają duże naciski paznokci w skórę, ale równie niebezpieczne może okazać się za luźne obuwie, w którym dochodzi do nienaturalnego ułożenia stopy.

Jak informują specjaliści, wrastanie paznokci może być również spowodowane nieprawidłowym ich obcinaniem. Szczególnie niebezpieczne jest zbyt krótkie obcinanie oraz wycinanie bocznych brzegów. Palce młotkowane, płaskostopie, halluksy, deformacje stóp to kolejne nieprawidłowości, które mogą skutkować wrastaniem paznokci. 

Jak wygląda leczenie wrastających paznokci?

Wrastające paznokcie to bolesna przypadłość, której zlikwidowanie wymaga pomocy specjalisty. Niektórzy pacjenci pierwsze kroki kierują do gabinetu chirurga, jednak okazuje się, że to terapie podologiczne wykazują znacznie trwalsze efekty. W Warszawie możesz skorzystać z usług Gabinetu Podologicznego Podostopa. Jedną z najpopularniejszych metod jest zakładanie klamry, która przynosi natychmiastowy efekt w postaci zniesienia dolegliwości bólowych. Jak informuje specjalista z Gabinetu Podostopa, klamry powodują odciążenie płytki i odpowiednie nakierowanie paznokcia. Redukują również dyskomfort, obrzęk i stan zapalny. Taką klamrę należy nosić nawet kilka miesięcy, regularnie konsultując proces leczenia z podologiem. Fachowiec z Gabinetu Podostopa przypomina jednak o prawidłowej pielęgnacji paznokci. Właściwa procedura podologiczna i zastosowanie do wskazówek specjalistów dają największą szansę na wyleczenie dolegliwości bez ryzyka nawrotu.