Manicure hybrydowy obok żelowego i akrylowego należy od kilku lat do najpopularniejszych sposobów zdobienia paznokci. Nic dziwnego. Jest trwały, pięknie się błyszczy, wzmacnia płytkę, a do tego jeszcze pozwala na korzystanie z szerokiej palety kolorów i wzorów. Tegoroczne lato nie różni się od poprzednich sezonów w kwestii różnorodności barw. Oto przewodnik po trendach na paznokcie hybrydy na lato 2019!

Modne paznokcie hybrydowe

W najbliższym miesiącach na paznokciach zagoszczą różnego rodzaju ozdoby, takie jak perły, brokat, cyrkonie, dżety, ćwieki oraz metaliczne i lustrzane lakiery hybrydowe. Będą pasować zarówno na co dzień, w bardziej stonowanej wersji, jak i podczas urlopowych szaleństw. Trendy na lato 2019 to bogata gama połysków i aplikacji, od minimalistycznych bieli po ciemne granaty i czernie. Nowością są naklejki zarówno na rękach, jak i nogach. Najlepszej jakości lakiery proponują drogerie i hurtownie kosmetyczne.

Tego lata manicure hybrydowy jest:

  • Dwukolorowy: dzielący paznokcie na równe dwie części (i wizualnie je wydłużający) lub zdobiony pojedynczymi kropkami, plamami i kleksami.
  • Wielokolorowy: księżycowy lub „frencz”, pełen kontrastów i intensywnych, ciemnych kolorów. Tradycyjny french manicure tym razem zdobiony jest naklejkami, brokatem, perłami czy cyrkoniami.
  • Pokryty wzorami w kwiaty: im bardziej fantazyjne i przypominające małe dzieła sztuki, tym lepiej.
  • Ozdobiony liniami i wzorami: figury geometryczne występujące pojedynczo lub w grupach będą tworzyć ciekawe przestrzenie. Do ich utworzenia warto wykorzystać gotowe naklejki.
  • Pokryty tzw. negative space: pokrywany lakierem i zdobiony jest tylko wybrany fragment paznokcia.
  • Z kolorową obwódką, wzorami 3D, błyszczeniami lub minimalistyczny.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe? Hybryda krok po kroku!

Profesjonalny manicure wykonują gabinety kosmetyczne. Jeśli jednak posiadamy odpowiedni sprzęt i lakier, możemy go wykonać również w domu. Do jego utworzenia potrzebne będą: pilnik, kostka (blok polerski), primer, odtłuszczasz i baza lakieru. Oprócz tego należy przygotować wybrany lakier, warstwę nawierzchniową, oliwę (do skórek) oraz lampę UV. Malowanie zaczyna się od przygotowania paznokci i ich opiłowania. Następnie należy odsunąć lub wyciąć skórki. Płytkę trzeba zmatowić za pomocą bloku polerskiego. Paznokcie muszą być przetarte odtłuszczaczem, który je oczyści z powstałego pyłu. Użyty w tym celu może być także primer (preparat utrwalający). Na tak oczyszczoną płytkę aplikuje się cienką warstwę bazy i utrwala lampą UV. Po ok. 2 minutach nakłada się pierwszą cienką warstwę lakieru i ponownie utwardza w lampie. Następnie rozprowadza się na płytce top, czyli lakier nawierzchniowy. Utwardzany przez 2 minuty utrwali paznokcie i doda im połysku. Po wszystkim płytka powinna być przemyta odtłuszczaczem. Na koniec oliwę należy wmasować w skórki i paznokcie. Zwykle paznokcie hybrydowe utrzymują się ok. 2-3 tygodni.

Jak zdjąć hybrydę? 

Do ściągnięcia lakieru potrzebny będzie specjalny zestaw do hybryd. Najczęściej stosuje się metodę rozpuszczania. Używa się w tym celu środka do jego zdejmowania, folii aluminiowej i wacików kosmetycznych. Przedtem należy ostrożnie spiłować pilnikiem (o właściwej gradacji) warstwę nawierzchniową. Następnie na wacik lub folię nalać preparat i tak nasączony, przyłożyć do płytki. Oczyszczony palec można owinąć folią aluminiową. Po upływie 10 min folię można ściągnąć. Specjalnym patyczkiem lub kopytkiem trzeba już tylko usunąć resztki lakieru z płytki.

Lakier hybrydowy pozwala na dłuższe niż zwykły cieszenie się wybranym kolorem oraz na zachowanie zadbanego wyglądu paznokci. Nie powodują odprysków, pięknie się błyszczą, a dodatkowo wzmacniają paznokcie i ułatwiają ich zapuszczanie. W sam raz na lato!