Coraz większą popularnością cieszą się różne formy samodoskonalenia. Z dnia na dzień coraz więcej osób decyduje się na podwyższanie swoich umiejętności miękkich. Wszelkiego rodzaju szkolenia i wydarzenia rozwojowe pomagają zatrzymać się w biegu, spojrzeć na swoje życie z dystansu i zdobyć narzędzia, które pozwolą nam się rozwijać. Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniach z samorozwoju i jaką ich formę wybrać dla siebie? Zapraszam do lektury.

Warsztaty rozwojowe

Warsztaty z samorozwoju to wspaniała okazja do poznania niezbędnych narzędzi, które pomogą Ci na Twojej drodze. Odpowiednio dobrany program jest u kluczowy. Trenerzy doskonale wiedzą, ile wiedzy naraz jesteś w stanie przyswoić. Metody aktywizacyjne, których używają, ciekawa oprawa graficzna- wszystko to ma sprawić, że uczysz się w najlepszy możliwy sposób. Zazwyczaj odbywają się w małych grupach – przeważnie do 15 osób, uczestnicy siadają wygodnie, by łatwo było im się ze sobą nawzajem komunikować.

Warsztat to ciekawie ułożony szereg różnych aktywności, które darzą Ci doświadczenie. Dostajesz narzędzia niezbędne do swojej dalszej pracy. Masz nie tylko dostęp do fachowej wiedzy i wyspecjalizowanego profesjonalisty, który je prowadzi, ale także do narzędzi, które w kolejnych, samodzielnych etapach pracy nad sobą będziesz mógł wykorzystać już sam.

W atmosferze bezpieczeństwa, w małej, przychylnej i nastawionej na wspólną pracę grupie, pod opieką eksperta, który z życzliwością przekaże Ci swoją wiedzę, bardzo łatwo wejść w stan, który pomoże Ci otworzyć się na zmianę nawyków, wdrożenie ciekawych nowych pomysłów, zainspiruje. Wymiana poglądów i dyskusje, które często podczas warsztatów mają miejsce, pomogą Ci spojrzeć świeżym okiem na siebie i swój świat, a wspólna praca nad sobą to ogromna wartość. Niezapomniane szkolenia z samorozwoju prowadzi Psyche Gabinet psychoterapii, Psychoterapia i szkolenia Mariusz Bodzioch – jego warsztaty obejmują dziedziny samorozwoju, życia osobistego i zawodowego oraz komunikacji międzyludzkiej.

Coaching

Jeśli czujesz, że potrzebujesz bardziej indywidualnego i dokładnego podejścia, większej ilości narzędzi i jesteś zdeterminowany do tego, żeby wybrać sobie cel rozwojowy i do niego dążyć w asyście mając doświadczoną osobę, która da Ci inspirację i narzędzia do pracy- wybierz coaching. Pamiętaj o wybraniu doświadczonego, najlepiej poleconego coacha.

Duże eventy motywacyjne

Czasami masz narzędzia, nie potrzebujesz, aby prowadzić Cię za rękę i potrzebujesz tylko motywacyjnego kopa. To właśnie zagwarantuje Ci dobry event. Tam poza samej wiedzy i zwykle kilku mocnych narzędzi dostaniesz też potężną dawkę energii. To połączenie rozrywki, szkolenia i konferencji w jednym. Najczęściej tutaj pracujesz na emocjach i w ogromnej grupie- nawet kilku, kilkunastu tysięcy osób.

Praca własna to podstawa

Pamiętaj, że szkolenia to nie wszystko. Są tylko pierwszym krokiem do doskonalenia siebie. Dają CI narzędzia i umiejętności, które musisz przekuć w codzienne działanie, aby stały się rzeczywiście integralną częścią Twojego życia. Warto stale poszerzać swoje kompetencje społeczne, komunikacyjne, jednak to samorozwój jest podstawą.