Masaż Kobido wywodzi się z Japonii i nazywany jest także niechirurgicznym liftingiem twarzy. Efekty, jakie przynosi regularne wykonywanie tego masażu, sprawiają, że stał się on niesamowicie popularny. Masaż Kobido znajduje się w ofercie Masaż Beauty & Spa Habrowe Alicja Reclaf-Solarz, specjalistka świadczy mobilne usługi masażu na terenie województwa pomorskiego. Sprawdź, jakie efekty daje wykonywany przez nią masaż Kobido!

Na czym polega masaż Kobido?

Kobido to japońska technika masażu twarzy oraz karku. Stanowi ona naturalną i w pełni bezpieczną alternatywę zbiegów medycyny estetycznej dla osób, które nie chcą w swój wygląd ingerować chirurgicznie. Masaż Kobido, którego wykonaniem zajmuje się specjalistka Alicja Reclaf-Solarz z Masaż Beauty & Spa Habrowe składa się z kilku etapów. W trakcie ich trwania specjalistka wykonuje intensywne i szybkie ruchy, których celem jest pobudzenie wszystkich masowanych obszarów.

Pierwszy etap masażu polega na usunięciu napięć mięśniowych poprzez masaż tkanek głębokich, co przekłada się na wygładzenie drobnych zmarszczek. Kolejnym etapem masażu Kobido jest relaksacja, która dodatkowo rozluźnia wszystkie mięśnie. Po przeprowadzonej relaksacji specjalistka z Masaż Beauty & Spa Habrowe przechodzi do głównego etapu masażu, czyli liftingu. Wykonywane w jego trakcie szybkie i intensywne ruchy ręką, doprowadzają do pobudzenia przepływu krwi oraz limfy, przez co skóra zaczerwienia się. Masaż Kobido jest bardzo intensywny, ale przy tym niesamowicie odprężający i relaksujący, a jego efekty widać już po pierwszym zabiegu.

Jakie są efekty masażu Kobido?

Intensywny masaż Kobido, który znajduje się w ofercie Masaż Beauty & Spa Habrowe Alicja Reclaf-Solarz, pozytywnie wpływa na wygląd nie tylko skóry twarzy, ale również szyi i dekoltu. Praca na głębokich warstwach skóry zmniejsza napięcie mięśni, przez co możliwa jest likwidacja zmarszczek mimicznych. Niwelowanie napięcia ma również pozytywny wpływ na walkę z bruksizmem, czyli nieświadomym i nawykowym zaciskaniem zębów. Ponadto masaż Kobido pomaga w przypadku napięciowych bólów głowy.

Intensywne sekwencje ruchów, wykonywane przez specjalistkę z mobilnego spa, poprawiają krążenie krwi oraz limfy, co ma wpływ na usuwanie toksyn, a także poprawę koloru skóry. Masaż Kobido wpływa również pozytywnie na produkcję elastyny i kolagenu, które mają wpływ na jędrność skóry. Dodatkowo zabieg ten stymuluje metabolizm komórkowy, dzięki czemu poprawia możliwości regeneracyjne skóry.