Odwagi. Dentyście bardziej zależy na Twoich zdrowych zębach, niż na Twym strachu. Nie zwlekaj z wizytą u specjalisty. Czym wcześniej, tym lepiej. Dla Ciebie i Twoich zębów. Z pięknym uśmiechem Ci do twarzy. Kiedy koniecznie należy udać się do stomatologa i czego możemy oczekiwać od profesjonalisty? Na jakie zabiegi wręcz musimy się zdecydować, a co jest dodatkowym zabiegiem estetycznym?

Leczenie zębów

Najlepiej dentystę odwiedzać regularnie – raz na pół roku na przegląd stomatologiczny. Profilaktyka jest naszym sprzymierzeńcem. Drobne ubytki szybko można skorygować, naprawić bez większego bólu. Wtedy można utrzymywać zęby w należytym porządku i zdecydować się na proste zabiegi estetyczne typu usuwanie kamienia czy piaskowanie zębów. Gorzej, jeżeli zęby nas bolą, wtedy nie mamy już czasu na zastanawianie się, należy jak najszybciej zjawić się u stomatologa, gdyż ból sugeruje już konkretne problemy. Stomatolog oceni problem, być może zleci wykonanie badania USG i rozpocznie leczenie. Koniecznym może okazać się leczenie endodontyczne, czyli kanałowe, w którym specjalizują się doświadczeni stomatolodzy w Duo-Dent Gabinet stomatologiczny Danuta Iżykowska. Do niespodziewanej wizyty może nas także skłonić uraz lub wypadek, a także niepokojące objawy typu krew podczas szczotkowania, czy uporczywie nieprzyjemny zapach z ust. W niektórych przypadkach należy skorzystać z osiągnięć chirurgii stomatologicznej, w celu usunięcia korzeni zęba lub torbieli.

Stomatologia estetyczna

Świadomi klienci, którzy zazwyczaj dbają o swoje zęby i regularnie odwiedzają stomatologa, chętniej decydują się na nabiegi mające na celu poprawić ich estetykę oraz samopoczucie. Nie ma nic bardziej hipnotyzującego niż piękny uśmiech odsłaniający białe zęby. Dlatego dużym powodzeniem cieszy się zabieg wybielania zębów. Dużą troską o estetykę wykazują się także wszystkie osoby, które utraciły zęby w wyniku urazów, lub starości i starają się je wstawić na nowo. Możliwości jest bardzo wiele – założenie protez ruchomych i szkieletowych, porcelanowych koron, licówek, mostów, oraz naprawa uzupełnień.  Współcześnie, istnieje bardzo dużo możliwości zadbania o swoje uzębienie. Warto  regularnie odwiedzać dentystę, aby nie mieć większych problemów z zębami i cieszyć się ich zdrowiem przez długi czas.