Pierwsza wizyta u kosmetyczki wcale nie musi być stresująca czy bolesna. Pomocna będzie wiedza na temat przygotowania, przeciwwskazań oraz przebiegu standardowych zabiegów kosmetycznych. Współczesna kosmetologia oferuje szereg opcji, z których skorzystają zarówno osoby młode z problemami z trądzikiem, jak i osoby starsze, które chcą zapobiec starzeniu się skóry lub pragną poprawić jej wygląd. Przeczytaj, jak wygląda pierwsza wizyta u kosmetologa.

Komu jest szczególnie zalecana wizyta w gabinecie kosmetycznym?

Na pierwszą wizytę w salonie kosmetycznym powinny się zdecydować przede wszystkim osoby młode z problemami z trądzikiem. Do kosmetologa powinny się również wybrać osoby, które potrzebują porady, jak należycie dbać o cerę. Właściwa pielęgnacja skóry to podstawa do zachowania jej zdrowego wyglądu. Doświadczony profesjonalista doradzi, jakie wykonać zabiegi oraz jakich preparatów używać podczas domowej pielęgnacji. Wizyta u kosmetyczki jest również polecana osobom o cerze dojrzałej, które chcą poprawić lub odmłodzić swój wygląd. Ciekawostka: Zahamowanie produkcji kolagenu odpowiedzialnego za jędrność skóry pojawia się jeszcze przez 25. rokiem życia. Rozwój zmarszczek czy utratę jędrności skóry można na szczęście zatrzymać. Odpowiednie nawilżenie zapewnią indywidualnie dopasowane do klienta zabiegi kosmetyczne np. na cellulit. Zapisać się do kosmetyczki można osobiście w siedzibie salonu, telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z wizyty konsultacyjnej. Koszt takiej konsultacji wynosi ok. 50 zł.

Jak się przygotować do wizyty u kosmetyczki? Zalecenia i przeciwwskazania

Przed pierwszą wizytą w gabinecie kosmetycznym z reguły wypełnia się w recepcji kartę klienta. Nie trzeba się też do niej specjalnie przygotowywać. Do gabinetu można przyjść w pełnym makijażu czy z gotowym manicure’m. Następnie specjalista o odpowiednim tytule lub po przebytym kursie kosmetycznym przystępuje do przeprowadzenia wywiadu. Uwaga: Warto wcześniej sprawdzić, czy mamy do czynienia z kosmetologiem albo technikiem usług kosmetycznych. Wykonanie wywiadu jest niezwykle ważne i pozwala ustalić np. zażywane leki, alergie czy ogólny stan zdrowia. Dlatego też przed konsultacją warto zapoznać się z przeciwwskazaniami. Wszelkie choroby m.in. serca czy tarczycy, ciąża, karmienie piersią, implanty lub rozrusznik serca wykluczają realizację planu zabiegowego.  Infekcje, gorączka, rany lub zadrapania oraz okres menstruacji także dyskwalifikują do wykonania zabiegu.

Przebieg pierwszej wizyty u kosmetologa

Po przeprowadzonym wywiadzie lekarskim i ustaleniu rodzaju cery z reguły planuje się przeprowadzenie serii zabiegowych w wybranym terminie. Zwykle pierwszą opcją zabiegową polecaną przez kosmetologów są zabiegi odświeżające np. manualne oczyszczanie twarzy. W zależności od rodzaju cery, oczyszczanie twarzy u kosmetyczki może polegać np. na kawitacji, mikrodermabrazji czy technice łączącej m.in. aromaterapię lub fitoterapię.

Standardowa praca kosmetologa składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest demakijaż certyfikowanymi preparatami pochodzącymi np. z hurtowni kosmetycznych. Po usunięciu zanieczyszczeń skórę oczyszcza się poprzez usuwanie wszelkich zmian. Wszystko to służy odblokowaniu gruczołów łojowych, których nadprodukcja prowadzi błyszczenia się cery. Do zmiękczenia skóry często stosuje się specjalny sprzęt. Generuje ciepłą lub chłodną parę wodną w zależności od potrzeby. Do dezynfekcji i zamknięcia otwartych porów używa się za to urządzeń, które wytwarzają leczniczy prąd (np. galwanizacja). Dopiero wtedy przystępuje się do właściwego zabiegu np. masażu, peelingu czy aplikacji maseczki na twarz. Wszystkie zawierają składniki o silnym działaniu.

Końcowy etap przeważnie ogranicza się do masażu twarzy, szyi, dekoltu, a także całego ciała. Do wyboru są masaże klasyczne, relaksacyjne czy orientalne. Warto sprawdzić opcję pełnych zestawów zabiegowych i związanych z nimi promocjami. Do salonu kosmetycznego warto również przyjść, aby się zrelaksować i dowiedzieć się, jak kompleksowo dbać o skórę, paznokcie czy włosy.