Stosujesz dobre kosmetyki pielęgnacyjne, ale Twoja cera jest matowa i pozbawiona witalności? Chciałabyś odżywić skórę, ale domowe sposoby nie zdały rezultatu? Jeżeli zależy Ci na dogłębnym oczyszczeniu i zregenerowaniu skóry, wypróbuj peeling kawitacyjny. Kosmetolog z gabinetu NutriSpa przedstawi szczegóły zabiegu oraz wyjaśni, jakie efekty można uzyskać.

Peeling kawitacyjny – kiedy jest stosowany?

Peeling to zabieg polegający na złuszczeniu naskórka w celu odsłonięcia młodszych warstw skóry. Prawidłowo wykonany sprawia, że skóra odzyskuje zdrowy wygląd i naturalny koloryt. Oczyszczona cera łatwiej przyswaja substancje odżywcze i jest lepiej przygotowana pod dalsze zabiegi kosmetyczne. Niezależnie czy masz skórę tłustą, suchą, czy mieszaną, musisz pamiętać o jej regularnym złuszczaniu.

Peeling kawitacyjny to uniwersalny zabieg, którego efekty są ściśle związane z typem skóry. Jeżeli masz cerę problematyczną, zauważysz zmniejszenie trądziku oraz zniwelowanie zaskórników. Zabieg stosowany na skórę mieszaną reguluje wydzielanie sebum i zmniejsza widoczność porów. Osoby ze skórą suchą zaobserwują zwiększenie elastyczności oraz wygładzenie zmarszczek.

– wyjaśnia kosmetolog z NutriSpa

Zabiegi na skórę – zadbaj o swoją cerę!

Nieinwazyjny charakter zabiegu sprawia, że kawitacja może być wykonywana u osób z wyjątkowo cienką i suchą skórą. Specjalista z NutriSpa podkreśla, że skóra po peelingu jest wyraźnie odżywiona i nie ma ryzyka pojawienia się podrażnień. Zabieg może być wykonywany na twarzy, dekolcie, biuście czy plecach. Przed przystąpieniem do peelingu skóra zostaje nawilżona wodą lub innym płynem, co zwiększy skuteczność działania fal ultradźwiękowych.

Kawitacja jest całkowicie bezbolesnym zabiegiem, który nie wymaga żadnego znieczulenia. Warto przy tym zaznaczyć, że ultradźwięki docierają znacznie głębiej niż preparaty wykorzystywane przy innych rodzajach peelingu. Odbudowa skóry następuje w sposób bezpieczny i nieinwazyjny.