Zdrowie mentalne ma bardzo duże znaczenie w dzisiejszych czasach. Niestety kwestia ta jest często zaniedbywana, a nawet lekceważona, co z czasem może przełożyć się na poważne problemy w naszym życiu osobistym lub zawodowym. Dlatego też w razie problemów ze zdrowiem psychicznym, powinniśmy niezwłocznie rozpocząć terapię. Pomocy warto szukać w miejscu takim jak Ośrodek Psychoterapii i Psychologii Klinicznej. Jakie usługi oferuje ta placówka?

Psychoterapia indywidualna

Problemy o podłożu mentalnym mogą przydarzyć się każdemu z nas. Mają one różne podłoże i oddziałują na niemal każdy aspekt naszego życia. Dlatego zwalczenie tych dolegliwości jest niezwykle ważne, ponieważ bez tego nie jesteśmy w stanie odpowiednio funkcjonować. Najczęściej obieraną metodą jest indywidualna psychoterapia psychoanalityczna, która ma na celu zmniejszenie lub całkowite zlikwidowanie cierpienia emocjonalnego poprzez zrozumienie siebie, swoich myśli i emocji. Podczas sesji pacjent powinien potrafić wyrazić siebie, a więc musi opowiedzieć o swoich problemach, uczuciach czy też pragnieniach.

Psychoterapia dla par i nie tylko

W ofercie placówki znajdziemy jednak nie tylko usługi skierowane do klientów indywidualnych. Ważny element oferty stanowi bowiem psychoterapia dla par. Jak mówi ekspert z Ośrodka Psychoterapii i Psychologii Klinicznej, wiele osób będących w związkach ma problemy. Często są one ignorowane i mogą doprowadzić do rozpadu małżeństwa. Celem placówki jest pokazanie, że nad relacją warto pracować, dlatego proponuje ona terapię skierowaną do partnerów. Podczas sesji specjalista wysłuchuje obu stron i stara się jak najlepiej zrozumieć powody kłótni i nieporozumień, a po wnikliwej analizie proponuje sposób rozwiązania sporów. Każda relacja jest inna, a więc zadaniem terapeuty jest w jak najlepszy sposób dotrzeć do pacjentów oraz razem z nimi pracować nad poprawą stosunków.

Warto wspomnieć, że w ofercie ośrodka znajdziemy również terapie dedykowane dla dzieci i młodzieży.