Salony kosmetyczne oferują sporo zabiegów upiększających brwi i rzęs, ale nie każdy jest naturalny i wymaga użycia pigmentu, a w przypadku rzęs doklejenia sztucznych. W ostatnim czasie pojawił się nowy zabieg – laminowanie brwi i rzęs, który podbił serca kobiet i stał się prawdziwym hitem. Wykonywany jest m.in. przez kosmetyczki w Salonie Kosmetycznym An-Tre Aneta Trescher. Zobacz, na czym on polega i komu się go zaleca.

Laminowanie brwi

Zabieg ten polecany jest kobietom, które mają cienkie lub wąskie brwi i zależy im, aby nabrały one kształtu i grubości. Jest idealny dla pań, które nie lubią malować brwi kredką lub nie potrafią tego robić oraz tym, które nie chcą zdecydować się na makijaż permanentny. Oferowany zabieg w Salonie Kosmetycznym An-Tre Aneta Trescher to działanie, które ma na celu zmianę kształtu włosów i kierunku ich wzrostu. Laminowanie wymaga precyzji, doskonałości podczas jego wykonywania i dużej wiedzy. Podczas zabiegu używany jest kwas tioglikolowy, dzięki któremu łuska włosa zostaje otwarta, a włoski stają się bardziej elastyczne i podatne na ustawienie w odpowiednim kierunku. Efekt laminacji brwi utrzymuje się nawet do 1,5 miesiąca, ale nie jest skierowany do wszystkich. Ważne, aby przed zabiegiem udać się do kosmetyczki, która oceni stan naszych brwi i zdecyduje, czy się kwalifikujemy do laminacji. Osoby, które posiadają bardzo rzadkie brwi, nie powinny poddawać się temu zabiegowi. Nie jest zalecany również paniom w ciąży, osobom, które mogą być uczulone na składniki preparatu do brwi, paniom, które przyjmują antybiotyki oraz miały niedawno wykonywany makijaż permanentny.

Laminacja rzęs

Kobiety często narzekają, że ich rzęsy są jasne, rosną w linii prostej i nie są podkręcone. Dla kobiet, którym zależy na naturalnym wyglądzie, polecany jest nieinwazyjny i bezpieczny zabieg liftingu i laminacji rzęs. Lifting jest zabiegiem, który podnosi i podkręca rzęsy. Zalecany jest dla pań z cienkimi rzęsami, które trudno podkręcić zalotką. Kosmetyczka z Salonu Kosmetycznego An-Tre Aneta Trescher po oczyszczeniu i zabezpieczeniu okolic oczu zawija rzęsy na silikonowy wałeczek, a następnie nakłada na rzęsy specjalistyczny preparat. Po tej czynności wykonuje zabieg laminacji, który polega na nałożeniu na rzęsy olejku keratynowego. Dzięki temu rzęsy zostają nawilżone, odbudowane i podkręcone. Na końcu nakładany jest na rzęsy preparat, który nada im ciemniejszego koloru. Efekt laminacji może utrzymać się od jednego do dwóch miesięcy. Zalecany jest dla kobiet, które nie chcą już przedłużać rzęs i zależy im na naturalnym wyglądzie. Nie powinny wykonywać go osoby, które mają alergie oczu, jaskrę, jęczmień, zapalenie spojówek zapalenie rogówki i inne obrażenia oczu.