Kobiety w okresie menopauzy i po porodzie borykają się z wieloma problemami natury intymnej. Mowa tu między innymi o wysiłkowym nietrzymaniu moczu, braku odpowiedniego nawilżenia pochwy czy zmienionym wyglądzie zewnętrznych narządów płciowych. Z myślą o poprawie komfortu życia pacjentek powstał zabieg MonaLisa Touch™, który można wykonać w gabinecie ginekologicznym MAK w Gdańsku. Na jakie efekty mogą liczyć pacjentki?

Charakterystyka zabiegu MonaLisa Touch™

Laseroterapia MonaLisa Touch™ wykorzystywana jest do odmładzania i regeneracji kobiecych narządów płciowych, których funkcje pogarszają się w wyniku naturalnego procesu starzenia się organizmu i przebytych porodów. Ginekolog Beata Makowska, właścicielka gabinetu ginekologicznego MAK, stosuje tego typu zabiegi w celu:

  • nieinwazyjnego liftingu krocza po porodzie,

  • leczenia nietrzymania moczu,

  • rewitalizacji zewnętrznych sfer intymnych,

  • rewitalizacji blizn poporodowych,

  • przywrócenia właściwego stopnia nawilżenia pochwy,

  • zmniejszenia warg sromowych.

Zabieg MonaLisa Touch™ jest bezbolesny i całkowicie bezpieczny. Polega na wprowadzeniu do pochwy specjalnej głowicy laserowej ze skanerem. Energia lasera oddziałuje na tkanki pochwy, powodując ich obkurczenie się. Efektem działania lasera jest również wzmożona produkcja kolagenu i glikogenu – substancji odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność tkanek oraz właściwe nawilżenie śluzówki pochwy.

Jak przygotować się do zabiegu MonaLisa Touch™?

Z laseroterapii MonaLisa Touch™ może skorzystać każda pacjentka, która odczuwa taką potrzebę. Wcześniej warto odbyć kontrolną konsultację ginekologiczną i wykonać badanie cytologiczne. Gabinet MAK honoruje wyniki cytologii nie starsze niż 12 miesięcy. Poza tym do zabiegu nie trzeba przygotowywać się w żaden inny, szczególny sposób.

Cała procedura medyczna trwa od kilku do kilkunastu minut w zależności od problemu, z którym zgłasza się pacjentka. Podczas laseroterapii kobieta nie odczuwa bólu, lecz ciepło. W wyjątkowych sytuacjach zaleca się zastosowanie znieczulenia miejscowego, choć dotyczy to głównie pracy z zewnętrznymi narządami płciowymi. Po zabiegu pacjentka powinna przez tydzień unikać gorących kąpieli, wzmożonej aktywności fizycznej i kontaktów seksualnych.

Efekty terapii są wręcz natychmiastowe, co niejednokrotnie budzi zaskoczenie pań. Laseroterapia MonaLisa Touch™ jest znakomitą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych i farmakologicznych metod leczenia objawów menopauzy. Przywraca pacjentkom komfort życia, radość z seksu i pewność siebie. Wszystkie panie zainteresowane zabiegami MonaLisa Touch™ zapraszamy na konsultacje do gabinetu MAK w Gdańsku. Opieka medyczna na najwyższym poziomie gwarantowana!