W Kraju Kwitnącej Wiśni szczególną uwagę przywiązuje się do codziennej pielęgnacji - to dzięki temu rytuałowi Azjatki mogą pochwalić się piękną, młodą i pozbawioną niedoskonałości skórą. Zdają sobie również sprawę z tego, że to zadbane dłonie, a co za tym idzie pięknie wypolerowane, błyszczące niczym różowa perła paznokcie są prawdziwą wizytówką kobiety. Wiesz, jaki mają na to sposób? Manicure japoński! Poznaj tajniki jego stosowania.


Bomba witaminowa dla Twoich paznokci


Manicure japoński przeznaczony jest szczególnie dla paznokci kruchych, rozdwajających się oraz zniszczonych po nieprawidłowym wykonaniu manicure lub jego zdjęciu. Jego zadaniem jest maksymalne odżywienie i wzmocnienie płytki paznokcia oraz nadanie mu połysku. W tym celu, w kosmetykach używanych do wykonania manicure japońskiego znajdują się witaminy A i E, keratyna, pyłek pszczeli oraz krzemionka z Morza Jońskiego - to produkty, które dzięki swoim właściwościom dostarczają paznokciom niezbędnych składników do ich prawidłowego wzrostu i nawilżenia. Manicure japoński warto również wykonywać w trakcie sezonu jesienno-zimowego, podczas którego nasze dłonie narażone są na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych (wiatr, mróz, ogrzewanie).   

Zestaw do manicure japońskiego

W skład zestawu, który pozwoli przywrócić paznokciom blask, wchodzi: polerka dwustronna, pilniczek drewniany, polerka jednostronna, pasta z witaminą A i E, puder zabezpieczający i nabłyszczający, szpatułka plastikowa oraz ircha w rolce. Seol Cosmetics Seweryn Wąsek zapewnia, że użytkowanie tego zestawu jest bardzo, proste ponieważ dołączona została do niego instrukcja użytkowania w języku polskim.

Co więcej, każdy z produktów kosmetycznych wchodzący w skład zestawu jest ponumerowany, dlatego też nie musisz obawiać się, że przy samodzielnym jego wykonaniu coś pójdzie nie tak. Ciekawym udogodnieniem jest również fakt, że kolory opakowań pasty i pudru odpowiadają kolorom polerek. Dzięki temu, nawet w zaciszu domowym możesz sprawić sobie małe spa dla swoich paznokci. Uwierz - odwdzięczą Ci się zdrowym wyglądem i pięknym, naturalnym blaskiem.