Sposobów wypłycania zmarszczek i walki o dobrą kondycję skóry twarzy jest wiele. Kobiety, a coraz częściej również mężczyźni, korzystają z zabiegów botoksu, peelingów kawitacyjnych i chemicznych, czy mikrodermabrazji. Niestety wszystkie wymienione z nich zaliczyć należy do inwazyjnych, przy których pewność zniewalającego efektu nigdy nie jest w 100% gwarantowana. Inaczej jest z bezbolesnym i prostym zabiegiem mezoterapii mikroigłowej, która opiera się o naturalne zdolności naszego organizmu do regeneracji!

Mezoterapia mikroigłowa – dla kogo?

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg dedykowany zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, niezależnie od wieku, a także stanu zdrowia skóry twarzy. Mezoterapię mikroigłową można stosować bowiem nawet przy trądziku i innych wypryskach, o ile nie mają one podłoża bakteryjnego. Zabieg przy tym jest idealny zarówno dla profilaktyki zdrowej cery, jak i dla walki z różnymi jej niedoskonałościami. Obecnie zabiegi mezoterapii mikroigłowej często są wykupywane na prezent urodzinowy, czy np. z okazji Dnia Kobiet!

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg, który polega na pobudzaniu skóry poprzez nakłucia, do wszczęcia procesu regeneracyjnego. Mowa o zwiększonej produkcji silnych włókien kolagenu oraz elastyny. Stymulacja jest przy tym dokonywana specjalistyczną i sterylną aparaturą z głowicą posiadającą kilkadziesiąt mikroigiełek. To one nakłuwają skórę, pozwalając na zwiększenie przepuszczalność przez nią substancji odżywczych. Ważnym elementem zabiegu jest bowiem nakładanie specjalnie skoncentrowanych koktajli, które przyśpieszają proces regeneracji. To między innymi dzięki nim można w zabiegu mezoterapii modelować kontur twarzy, eliminując niedoskonałości skórne.

Efekty mezoterapii mikroigłowej

Mezoterapia mikroigłowa przede wszystkim pozwala na skuteczną i szybką walkę ze zmarszczkami. Już po jednym zabiegu widać znaczny efekt, ale dla jego zintensyfikowania warto zapisać się na kilka wizyt kuracyjnych, dobrze zaplanowanych jeśli chodzi o ich regularność. Mikronakłuwanie pomaga również odzyskać jednolity, rozświetlony i zdrowy koloryt skóry, bez przebarwień i zaczerwienień. Pobudzanie naskórka i głębszych warstw skóry do regeneracji wpływa na lepsze ukrwienie, a zatem na eliminację niechcianych wyprysków i szorstkości. Cera staje się bardzo odżywiona, nawilżona, elastyczna oraz świetnie wygładzona!

Zalety mezoterapii mikrogiłowej

Do zalet mezoterapii mikroigłowej należy zaliczyć jej bezinwazyjność. Skóra po zabiegu nie jest nadmiernie zaczerwieniona, a jej pielęgnacja polega na stosowaniu specjalnych preparatów ze składnikami odżywczymi. Nie trzeba zatem wdrażać długiej rekonwalescencji, dotyczącej zakazu opalania, czy pływania w basenie z chlorowaną wodą. Po zabiegu warto wstrzymać się z takimi aktywnościami do 2-3 dni. Dużą zaletą mezoterapii jest również niska cena oraz błyskawiczność przeprowadzania zabiegu, oraz opisywany już wcześniej efekt! 

Jeśli jesteś zatem zainteresowany/zainteresowana zabiegiem mezoterapii mikroigłowej, koniecznie udaj się na konsultacje do Gabinetu Kosmetycznego AKADEMIA CIAŁA, gdzie również można skorzystać z usług manicure, czy pedicure. Wszystkie te zabiegi, są np. ważne przed ślubem tak, aby podczas najważniejszego dnia w życiu wyglądać zjawiskowo!