Wielu mężczyzn boryka się z problemem przedwczesnego łysienia. Nadmierne wypadanie włosów stanowi duży problem estetyczny dla wielu panów, powodując obniżenie samooceny oraz będąc źródłem nieustannej frustracji. Na szczęście są metody, które umożliwiają wizualne odzyskanie utraconych włosów na skórze głowy. Sprawdźmy zatem, czym jest mikropigmentacja skóry głowy wykonywana w salonie TomHair Tomasza Głowackiego w Garwolinie. Zapraszamy do lektury!

Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?

Obecnie na polskim rynku zabiegów estetycznych znajdziemy wiele metod, które pozwalają na rozwiązanie problemu łysienia. A jedną z nich jest mikropigmentacja skóry głowy, która doskonale tuszuje wypadanie włosów, a także ukrywa blizny. Na czym zatem polega ta doskonała technika? Zabieg optycznie uzupełnienia braki włosów w okolicach zajętych patologią łysienia - a to wszystko jest możliwe dzięki precyzyjnym wkłuciu wyselekcjonowanych, nieorganicznych barwników w naskórek pacjenta za pomocą cienkiej igły. Oczywiście tego rodzaju pigmenty są odpowiednio przebadane mikrobiologicznie i toksylogicznie.

Mikropigmentacja zakoli i czubka głowy

Dzięki mikropigmentacji możemy zmniejszyć widoczność zakoli poprzez odtworzenie linii włosów na głowie. Dlatego zdecydowanie można polecić ten zabieg mężczyznom, którzy zmagają się z problemem utraty włosów w tych okolicach.

Co więcej, w salonie fryzjersko-perukarskim TomHair Tomasza Głowackiego w Garwolinie możemy wykonać również mikropigmentację czubka głowy. Utrata włosów w tych okolicach najczęściej wiążę się z łysieniem androgenowym, które nie wygląda estetycznie i niejedną osobę może wprawić w spore kompleksy.

Co jeszcze warto wiedzieć o mikropigmentacji skóry głowy?

Mikropigmentacja to zabieg, który może utrzymać się na skórze głowy nawet do 5 lat. Dlatego jest on szczególnie polecany osobom, którym zależy na długotrwałym efekcie - inwestycji na lata. Warto jednak pamiętać o sesjach przypominających, które należy wykonać co najmniej raz w roku. O stabilności utrzymania pigmentu decyduje także rodzaj skóry, ilość czasu przebywania na słońcu, czy golenie żyletką skóry głowy, itp.

Po samym zabiegu należy oczywiście zachować odpowiednią pielęgnację i unikać m.in. kąpieli w basenie czy odwiedzania sauny. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących mikropigmentacji skóry warto poradzić się specjalisty z salonu TomHair W Garwolinie.