Zabieg peelingu kawitacyjnego cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością. Nic dziwnego – umożliwia szybkie i bezbolesne oczyszczenie, odświeżenie oraz odmłodzenia skóry twarzy, szyi i dekoltu. Oczywiście zabieg musi zostać przeprowadzony prawidłowo przez specjalistów, a takich znaleźć można w Centrum Estetyki Ciała we Włocławku. Sprawdź, na czym polega peeling kawitacyjny i co warto wiedzieć przed zabiegiem.

Czym jest peeling kawitacyjny i jakie są wskazania do jego wykonania?

Peeling kawitacyjny jest bezbolesnym, uwielbianym przez klientki salonów kosmetycznych, zabiegiem polegającym na głębokim oczyszczeniu skóry. Najczęściej wykonuje się go na twarzy, szyi oraz dekolcie, ale świetnie sprawdza się też na plecach i dłoniach. Efekt zawdzięcza się wykorzystaniu specjalistycznego aparatu zakończonego szpatułką i emitującego fale ultradźwiękowe, który służy do wykonywania peelingu kawitacyjnego. Do tego dołącza się tonik, a wszystko razem jest w stanie szybko i skutecznie oczyścić skórę. Peeling kawitacyjny wykonuje się najczęściej, gdy występują wskazania, takie jak trądzik, zmarszczki, suchość i zrogowaciałość skóry, przebarwienia. Skuteczny okazuje się również, gdy skóra potrzebuje rewitalizacji i poprawy kondycji.

Jakie efekty przynosi zabieg peelingu kawitacyjnego?

Zabieg peelingu kawitacyjnego w krótkim czasie powoduje zachwycające efekty, które są dla tej metody świetną reklamą. Przede wszystkim rozjaśnia on przebarwienia i plamy pigmentacyjne, a także wygładza i nawilża skórę, zmiękcza naskórek. Działa przeciwzmarszczkowo i przeciwstarzeniowo, wzmagając produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Skóra dzięki temu jest bardziej napięta i gładka. Warto zaznaczyć, że peeling kawitacyjny polega głównie na oczyszczaniu, dlatego umożliwia skuteczne usunięcie zrogowaciałego naskórka, toksyn oraz wydzielin łojowych czy gruczołowych.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania peelingu kawitacyjnego?

Peeling kawitacyjny dostępny w ofercie gabinetu kosmetycznego należącego do Centrum Estetyki Ciała Doroty Niedziółki we Włocławku wyróżnia się tym, że nie wymaga podgrzewania, dzięki czemu można wykonywać go na skórach naczyniowych, wrażliwych, cienkich i skłonnych do podrażnień. Istnieją jednak przeciwwskazania do zabiegu, a należą do nich: zaburzenia czucia, ciąża, menstruacja, przerwanie ciągłości oraz ropne stany zapalne skóry, rozrusznik serca, a także choroby, takie jak nowotwór, zapalenie płuc, gorączka, gruźlica, infekcje ogólnoustrojowe. O szczegóły warto zapytać specjalistów i w ten sposób rozwiać swoje wątpliwości.