Proste i śnieżnobiałe zęby to marzenie każdego człowieka, jednak uzyskanie nieskazitelnego uśmiechu w wielu przypadkach wymaga przeprowadzenia stosownego leczenia stomatologicznego. W sytuacji, gdy zęby są krzywe i powoduje to nieestetyczny wygląd, należy zdecydować się na rozwiązania proponowane przez dentystów w zakresie ortodoncji. Co dokładnie są oni w stanie zaoferować swoim pacjentom?

Aparat dla pacjentów w każdym wieku

Najpopularniejszym rozwiązaniem dla osób cierpiących na wadę zgryzu czy inny problem wpływający na nieestetyczny, nierówny wygląd zębów, jest aparat ortodontyczny. Jego założenie daje możliwość wyeliminowania tego typu problemów, jednak wymaga czasu i musi być dopasowane indywidualnie do konkretnego pacjenta. Jednym z typów aparatów jest model ruchomy, który najlepiej sprawdza się u najmłodszych. Dzieci i młodzież z wadami zgryzu powinny zastosować tego typu leczenie ortodontyczne, które jest w pełni bezpieczne i komfortowe. Aparaty ruchome można bowiem z powodzeniem zdejmować, a czas ich noszenia w ciągu dnia wynosi zaledwie kilka godzin.

Nie utrudniają one efektywnego dbania o higienę jamy ustnej, są dodatkowo refundowane przez NFZ, co także jest niezwykle istotnym czynnikiem. Należy jednak pamiętać, że takie leczenie ortodontyczne może być przeprowadzone wyłącznie w specjalistycznym gabinecie dentystycznym. Jednym z nich jest gabinet Ortodental, który jest w stanie zaproponować zarówno możliwość założenia aparatu ruchomego, jak i stałego. Czym dokładnie wyróżnia się ten drugi i jakie jeszcze typy leczenia ortodontycznego proponują specjaliści?

Proste i zdrowe zęby

Wyleczenie wad zgryzu u osób dorosłych wiąże się przeważnie z koniecznością zastosowania stałego aparatu ortodontycznego. Takie rozwiązanie nie daje już możliwości jego zdejmowania we własnym zakresie. Warto zdecydować się na leczenie w specjalistycznym gabinecie stomatologicznym, który oferuje dodatkowo możliwość wykorzystania nowoczesnych aparatów samoligaturujących. Dzięki nim dolegliwości bólowe są mniejsze, a samo leczenie trwa zdecydowanie krócej niż w przypadku konwencjonalnych aparatów stałych.

Warto też pamiętać o nieco mniej popularnym rozwiązaniu, jakim są nakładki. Przezroczysty aparat świetnie sprawdza się jednak tylko w przypadkach, gdy wady zgryzu nie są bardzo poważne. To niezwykle komfortowa metoda leczenia ortodontycznego i przede wszystkim wyróżniająca się estetyką. Aparat tego typu jest bowiem praktycznie niewidoczny, co dla osób chcących zachować dyskrecję podczas leczenia jest bardzo istotne. Należy jednak pamiętać, że konkretny rodzaj leczenia ortodontycznego musi być uprzednio skonsultowany z dentystą. Stomatolog zadba też o prawidłowe założenie wybranego aparatu oraz regularnie będzie kontrolował stan jamy ustnej pacjenta.