Nadchodzący sezon, o dziwo, kontynuuje hasła z 2020 roku. Hasłem przewodnim jest luz i naturalność, dajemy naszym włosom maksimum wolności. Aby jednak taka fryzura dobrze wyglądała dosłownie pięć minut po wstaniu z łóżka, potrzebne jest wysokiej klasy strzyżenie. Co jeszcze przyniesie nam 2021 w kwestii mody? Trochę retro, nieco nowoczesności, grzywka, bob i tak zwane shaggy hair. Przeczytaj nasz artykuł, a wszystkiego się dowiesz!

Dobre cięcie podstawą efektownej fryzury

Moda wraca, wiadomo to już od dawna i w nadchodzącym sezonie zaobserwujemy powrót do fryzur, które były modne na początku wieku, oraz w latach 80-tych, a nawet w latach 60-tych wieku dwudziestego. Oczywiście z nowoczesnym zacięciem. Nadal w łaskach pozostaje fryzura typu bob, w nieco innej odmianie – lob, long bob – czyli długo bob. Oprócz tego włosy cieniowane w tak zwane pazurki. Z tego typu cięcia włosów na pewno zadowolone będą posiadaczki rzadkich, cienkich włosów, bo dodaje ono fryzurze objętości i lekkości.

Popularne są różnego rodzaju grzywki, i to zarówno cięte na prosto, długie, zasłaniające brwi, jak i grzywka na bok, która wraca do łask. A teraz zaskoczenie – znowu modny jest mullet! To fryzura, która królowała w latach osiemdziesiątych, a w Polsce określana była jako „czeski piłkarz” – krótko z przodu, długo z tyłu, znacie ten tekst? Niektóre gwiazdy i influencerki na Instagramie obcięły się tak dla żartu, ale pomysł się przyjął i okazuje się, że nieźle wygląda!

Modne fryzury i koloryzacje na rok 2021

Włosy w pozornym nieładzie, falujące, z krótką grzywką i dłuższym ostro wycieniowanym tyłem – to będzie hit 2021 roku. Ale z drugiej strony obserwujemy też powrót do bardzo uporządkowanych fryzur rodem z lat 60-tych – albo z bardzo popularnego końcem ubiegłego roku serialu Queen’s Gambit, którego akcja toczy się właśnie w tej epoce. Włosy z równym przedziałkiem z boku, długie do ramion i z podkręconymi na zewnątrz końcówkami, to inna opcja na sezon 2021. Kto się na nią zdecyduje?

W koloryzacji włosów nadal modne jest łączenie odcieni. Dominuje koloryzacja hybrydowa, czyli płynne przejście z jednego odcienia w drugi. Inną możliwością farbowania włosów jest kontrastowe farbowanie górnych pasm włosów tak, że po rozpuszczeniu tworzą swego rodzaju kurtynę przesłaniającą niższe pasma w innym kolorze. Jeśli trudno coś wybrać wśród tej mnogości propozycji, warto przed podjęciem decyzji skonsultować się ze specjalistką z Salonu Fryzjerstwa Corte. Fryzurę trzeba dobrać do własnego stylu, a także do typu urody, dlatego warto poświęcić chwilę na zastanowienie się i zapoznanie się z różnymi opcjami.