Gabinet stomatologiczny powinien być odpowiednio wyposażony, dzięki czemu wykonywanie poszczególnych zabiegów będzie dla dentysty łatwiejsze i zapewni komfort pacjentom. Zakup najważniejszych materiałów wypełnieniowych, a także artykułów niezbędnych do utrzymania higieny w gabinecie czy w końcu profesjonalnego sprzętu stomatologicznego wymaga skorzystania z oferty specjalistycznego sklepu. Co jeszcze może on zaproponować dentystom?

Materiały wypełnieniowe, podkładowe i wiążące

Stomatologia zachowawcza to skuteczne rozwiązanie problemów z próchnicą zębów. Najczęściej w tym celu wykonuje się tzw. wypełnienia, do których używa się specjalnych materiałów. Usunięcie zmian próchniczych i wprowadzenie np. chemoutwardzalnego czy  światłoutwardzalnego kompozytu daje możliwość odbudowy i wyleczenia zęba. Takie materiały wypełnieniowe znaleźć można w ofercie Sal-Dental s.c. – szeroki asortyment obejmuje wiele kompozytów do wypełniania ubytków zarówno w zębach przednich, jak i bocznych. Warto zakupić też wyroby do tymczasowego wypełniania ubytków w trakcie leczenia.

Przy wypełnieniach ważne są również materiały podkładowe. Cement fosforanowy czy pasta wykonana na bazie wodorotlenku wapnia do przykrycia miazgi to kolejne z artykułów, jakie powinny znaleźć się w gabinecie stomatologicznym. Dentysta nie może zapomnieć też o materiałach wiążących. To właśnie dzięki nim wypełnienia wiązane są w sposób odpowiedni z zębiną i szkliwem. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie samotrawiącego materiału łączącego, który będzie dla pacjenta komfortowy i zapewni wysoką jakość przeprowadzanego zabiegu.

Specjalistyczny sprzęt dla dentystów

Niezwykle ważną kwestią w gabinecie stomatologicznym jest utrzymanie higieny. Specjalne preparaty do dezynfekcji pozwolą skutecznie oczyścić zanieczyszczone powierzchnie. Z kolei dezynfekcja rąk i skóry dentysty przed przeprowadzeniem zabiegu wymaga innych środków, co też należy mieć na uwadze. Wszystkie artykuły stomatologiczno-medyczne trzeba zakupić w specjalistycznej hurtowni, która będzie w stanie dostarczyć również odpowiedni sprzęt do gabinetów dentystycznych.

Do wspomnianych wypełnień światłoutwardzalnych warto wykorzystać nowoczesne lampy polimeryzacyjne, a wiele zabiegów dentystycznych przeprowadza się za pomocą kątnic wyposażonych w specjalne główki. Również i te materiały zakupić można w specjalistycznej hurtowni, co pozwala nabyć artykuły niezbędne w każdym gabinecie stomatologicznym i zapewniające sprawne oraz przede wszystkim profesjonalne realizowanie zabiegów.