Każda kobieta pragnie wyglądać pięknie i młodo. Aby tak było niezbędne jest wdrożenie kompleksowej pielęgnacji połączonej z odpowiednią dietą. Na rynku dostępne jest wiele metod pielęgnacji, ale na popularności zyskuje ICOON, czyli rodzaj próżniowego masażu mechanicznego. Rozbija on grudki cellulitu, likwiduje obrzęki i przyspiesza przepływ limfy w układzie krwionośnym. Dzięki temu skóra staje się jędrna i odzyskuje utracony blask.

Na czym poleca zabieg ICOON?

Autorem nowoczesnej metody endermologii, jaką jest ICOON jest Gianfranco Tudico. Wraz z zespołem lekarzy i inżynierów stworzył on specjalny aparat do próżniowego masażu mechanicznego. Jego zaletą jest możliwość wykorzystania urządzenia bezpośrednio na tkance łącznej. ICOON wyposażony jest w jednorazowe głowice masujące, które w bezinwazyjny sposób redukuje tkankę tłuszczową i pomagają w walce z cellulitem. Pomaga też zmniejszyć widoczne obrzęki limfatyczne, blizny poprzez stymulację przepływu krwi i wymianę międzykomórkową. Endermologia typu ICOON wspomaga metabolizm, co w rezultacie oczyszcza organizm ze szkodliwych toksyn i jednocześnie modeluje sylwetkę.

Głowica urządzenia może być stosowana na różne partie ciała, między innymi na uda, pośladki, brzuch czy ramiona. Niektóre salony kosmetyczne wykonują zabieg również na skórze twarzy. Pomaga on w wymodelowaniu konturów oraz wyraźnie poprawia jędrność skóry spłycając zmarszczki. W głowicach zamontowane są rolki z mikrootworkami, które pozwalają na rozciąganie i skuteczne masowanie skóry podczas zabiegu. Maszyna wytwarza podciśnienie, którym można sterować tak, aby nie działać punktowo tylko na jedno miejsce na ciele, ale kilka jednocześnie. To sprawia, że zabieg jest bezpieczny dla osób ze skłonnością do pękających naczynek.

Skuteczność zabiegu

Wiele zabiegów wymaga systematyczności i połączenia ich z odpowiednią dietą oraz zmianą trybu życia. Podobnie jest w przypadku zabiegu ICOON. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zalecane jest stosowanie zabiegów w seriach. Podstawowy cykl zabiegowy obejmuje około 10 do 15 cykli. Jednak eksperci z salonu Polana Urody rekomendują powtórzenie zabiegu po kilku tygodniach od zakończenia kuracji ponownie w liczbie 10 zabiegów. Pomoże to utrwalić efekty i sprawi, że będziemy cieszyć się piękną i gładką skórą dłużej. Warto podkreślić, że zabieg nie jest bolesny i nie wymaga znieczulenia. Dlatego podczas wizyty w salonie medycyny estetycznej można się świetnie zrelaksować, a widoczne efekty jeszcze bardziej wpłyną na pozytywny humor.