Oczyszczanie wodorowe, wykonywane w Estetic Royal Derm w Warszawie, to metoda pielęgnacji skóry, która zdobywa coraz większe uznanie wśród osób dbających o swój wygląd. Marka Gen Factor stosowana podczas zabiegu dzięki swoim unikalnym właściwościom, pozwala na głębokie oczyszczenie skóry, jednocześnie chroniąc ją przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej tej technologii oraz jej efektom. 

Oczyszczanie wodorowe - na czym polega zabieg?

Za starzenie się skóry w znacznej mierze odpowiada nadmiar wolnych rodników. Oczyszczanie wodorowe to nieinwazyjna metoda pielęgnacji skóry, która polega na wprowadzeniu do głębszych warstw naskórka mikroskopijnych cząsteczek wodoru pod ciśnieniem. Wodór ma zdolność wiązania się z reaktywnymi formami tlenu (RFT), które są odpowiedzialne za procesy starzenia się skóry. W wyniku tego połączenia powstaje woda i czysty tlen, co prowadzi do neutralizacji szkodliwego działania wolnych rodników.

Oczyszczanie wodorowe z Gen Factor - jak przebiega zabieg?

Sam proces oczyszczania wodorowego jest niezwykle prosty i komfortowy dla pacjenta. Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i przygotować ją do dalszej pielęgnacji. Następnie przy użyciu specjalistycznej aparatury i głowicy rozpoczyna się zabieg oczyszczania wodorowego. W kolejnym kroku specjalista dobiera kwasy oraz aktywne biologiczne białka i peptydy, co ułatwia penetrację transferyn oraz czynników wzrostu do naskórka. Cała procedura może przyspieszyć procesy gojenia zmienionej chorobowo skóry np.: AZS, trądzik, oparzenia, dermatozy, a także może świetnie sprawdzić się w terapiach anty-aging, blizn i rozstępów. W trakcie nakładania tych produktów klient może odczuwać delikatne mrowienie, rozgrzewanie, czy pieczenie co jest wynikiem działania aktywnych składników.

Skuteczność oczyszczania wodorowego

Zastosowanie oczyszczania wodorowego może przynieść wiele korzyści dla naszej skóry. Przede wszystkim pozwala na dokładne usunięcie zaskórników i złuszczenie martwego naskórka. Skóra może stać się wówczas gładsza, bardziej elastyczna i promienna. Ponadto, oczyszczanie wodorowe wpływać może na poprawę nawilżenia skóry, co jest kluczowe dla jej prawidłowego funkcjonowania. W efekcie skóra będzie nie tylko piękniejsza, ale także zdrowsza i bardziej odporna na negatywne czynniki zewnętrzne.

Jak często powtarzać zabieg oczyszczania wodorowego?

Częstotliwość wykonywania zabiegów oczyszczania wodorowego zależy przede wszystkim od potrzeb i kondycji naszej skóry. W przypadku osób z cerą problematyczną, taką jak trądzik czy przebarwienia, można wykonać serię kilku zabiegów w odstępach 2 do 4 tygodni. Dla osób, które chcą utrzymać skórę w dobrej kondycji oraz zapobiec procesom starzenia, wystarczające będzie przeprowadzenie zabiegu raz na 3 do 4 miesięcy.

Oczyszczanie wodorowe - dla kogo?

Oczyszczanie wodorowe wykonywane w Estetic Royal Derm jest rozwiązaniem dla osób w różnym wieku, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zabieg ten może być stosowany zarówno profilaktycznie, aby utrzymać skórę w dobrej kondycji, jak i w celu poprawy wyglądu już istniejących problemów skórnych, takich jak trądzik, przebarwienia czy zmarszczki. Warto zatem rozważyć oczyszczanie wodorowe jako element swojej regularnej pielęgnacji skóry.