Opieka nad osobami starszymi często bywa trudna. Wielu ludzi nie wie jak poradzić sobie z codzienną pielęgnacją i dbaniem o zdrowie osób starszych. Odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie w tym obszarze mają pracownicy Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego Słoneczniki. Zobacz, na jaką pomoc mogą liczyć pacjenci tego domu opieki i czym zajmują się jego pracownicy.

Czym zajmuje się Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Słoneczniki?

Dom Opieki Słoneczniki to miejsce idealne dla osób starszych, które lubią ciszę i spokój. Głównym zadaniem pracowników wspomnianego ośrodka opiekuńczo-rehabilitacyjnego jest opieka nad starszymi osobami. W tym celu zapewniają im bezpieczeństwo, dbają o zdrowie, samopoczucie, a także codzienny komfort. Ponadto w Domu Opieki Słoneczniki dostępna jest posługa duchowa, a 2 razy w miesiącu odbywa się msza święta. Należy jednak zaznaczyć, że oferta zawsze dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb osób przebywających w tym miejscu.

Ośrodek Opiekuńczo-Rehabilitacyjny Słoneczniki z Obornik Śląskich oferuje swoim pacjentom całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską, a także konsultacje lekarzy specjalistów. Osoby starsze mają do dyspozycji pokoje jedno-, dwu- oraz trzyosobowe wraz z węzłami sanitarnymi. Pacjenci wspomnianego domu opieki uczęszczają również na zajęcia terapeutyczne. Ośrodek Słoneczniki oferuje też fizjoterapię rehabilitację geriatryczną. Warto też zaznaczyć, że do dyspozycji przybywających tam starszych osób jest sala dziennego pobytu, w której znajduje się telewizor, a także przestrzenny ogród.

Z pomocy jakich specjalistów mogą skorzystać pacjenci?

W Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym Słoneczniki pracują wykwalifikowane i doświadczone pielęgniarki, które przez 24 godziny na dobę czuwają nad zdrowiem pacjentów. Oprócz tego osoby starsze mogą skorzystać z konsultacji chirurgicznych, psychiatrycznych, neurologicznych, psychologicznych oraz stomatologicznych. Należy dodać, że pobyt w tej placówce może mieć charakter komercyjny lub może odbywać się w ramach NFZ.

Na czym polega pielęgniarska długoterminowa opieka domowa?

Dom Opieki Słoneczniki oferuje swoim pacjentom również usługi pielęgniarskiej opieki domowej, która refundowana jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Z takiej formy opieki mogą skorzystać osoby przewlekle chore, które nie wymagają dalszej hospitalizacji, aczkolwiek ich stan zdrowia nie pozwala na wykonywanie rozmaitych czynności codziennych, w tym samodzielne zadbanie o siebie. Pracownik Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego Słoneczniki podkreśla, że:

Pielęgniarska opieka długoterminowa kierowana jest do pacjentów, którzy otrzymali maksymalnie 40 punktów w skali Barthel, przy czym nie objęto ich hospitalizacją.

Na koniec warto wspomnieć o tym, że długoterminowa pielęgniarska opieka domowa zawsze oparta jest na dokładnie opracowanym planie pomocy i pielęgnacji pacjenta.