Plazma na powieki – bezinwazyjny sposób na ich opadanie!

2019-08-06

Skóra wraz z wiekiem traci elastyczność i wiotczeje. Szczególnie wrażliwa jest skóra wokół oczu. Z wiekiem pojawiają się zmarszczki, a powieki zaczynają opadać. W efekcie oczy wyglądają na zmęczone. Nadmiar skóry można usunąć bezoperacyjnie. Pozwala na to specjalne urządzenie stosowane w medycynie estetycznej – plazma na powieki. Jak działa, komu jest polecana i jak przebiega zabieg?

Czym jest technologia plazmowa?

Stosowane przez lekarzy medycyny estetycznej, dermatologów i chirurgów plastycznych do zabiegu plazmą urządzenie jest nowoczesne i w pełni bezpieczne. Sprzęt z wykorzystaniem gorącego stanu skupienia pozwala na przeprowadzenie nieinwazyjnego liftingu powiek. Technologia ta używa mikrowiązek plazmy, które działają tylko w obrębie naskórka bez uszkadzania skóry. Plazma wytwarza się pomiędzy głowicą aparatury a skórą w postaci nieznacznego łuku elektrycznego. W ten sposób powietrze zmienia strukturę z gazu w plazmę. Dzięki generowanym impulsom powstają mikrowyładowania. Technologia plazmowa wykorzystuje przy tym prąd stały lub zmienny. Zastosowana materia wyróżnia się wysoką temperaturą, dochodzącą nawet do 1500°C.

Jak wygląda zabieg plazmą?

Korekta powiek przeprowadzana przez gabinety medycyny estetycznej nie wymaga specjalnych przygotowań. Przedtem specjaliści dokonują jednak miejscowego znieczulenia. Używają do tego specjalistycznego kremu, aplikowanego na 20-40 min przed procedurą lub stosują anestezję bez igły. Cały zabieg plazmą na powieki polega na tworzeniu nieznacznych punktów na skórze z użyciem generowanej z przyrządu materii. W trakcie procedury igła znajduje się daleko od skóry. Miejsca zmiany stanu stałego w gazowy znajdują się w przerwach ok. 0,5 mm. Dzięki nim dochodzi do odparowania nadmiaru skóry. Przy tym nie uszkadza się jej i otaczających ją tkanek w żaden sposób. Cała procedura trwa ok. 30 min.

Efekty plastyki powiek

Do korzyści związanych z poddaniem się zabiegowi plastyki powiek należy ujędrnienie skóry i wygładzenie jej, zmniejszenie widoczności bruzd i zmarszczek oraz ujednolicenie kolorytu skóry. Efekty te widać już po jednym zabiegu. Dodatkowo można zaobserwować podniesienie powiek. Wszystko bez ingerencji w kształt twarzy. Poddane zabiegowi górne lub dolne powieki w zależności od stopnia wrażliwości skóry mogą być lekko zaczerwienione i obrzęknięte. Przeważnie gojenie ogranicza się do złuszczania miejscowych strupków. Także po upływie 4-7 dni ustępują wszelkie obrzmienia i zarumienienia. Lekarz z pewnością zaleci też stosowanie po procedurze specjalnych preparatów przyspieszających zabliźnianie się skóry. Uzyskane efekty utrzymują się przez ok. 2-4 lata.

Czy zabieg plazmą trzeba powtarzać?

Częstotliwość wykonywania procedury zależy od planowanych rezultatów oraz skłonności pacjentów. W przypadku nadmiaru skóry na powiekach wykonuje się z reguły 1 do 3 zabiegów. Lekarze medycyny estetycznej zwykle zachowują pomiędzy nimi przerwy wynoszące 40 dni. Na odstępy te i ilość zabiegów wpływa specyfika problemu. Plastykę powiek z użyciem plazmy stosuje się najczęściej jako zamiennik chirurgicznej blefaroplastyki. Warto wiedzieć, że urządzenie emitujące plazmę służy dodatkowo do usuwania zmarszczek, blizn oraz rozstępów.  Liczba zabiegów przeprowadzana jest indywidualnie przez lekarza.