Skóra niestety wraz z wiekiem traci elastyczność i wiotczeje. Szczególnie wrażliwa jest okolica wokół oczu. Z czasem pojawiają się zmarszczki, a powieki zaczynają opadać. W efekcie oczy wyglądają na zmęczone. Nadmiar skóry można usunąć bez konieczności przeprowadzania operacji. Pozwala na to specjalne urządzenie stosowane w medycynie estetycznej – plazma na powieki. Jak działa, komu jest polecana i jak przebiega zabieg? Sprawdź!

Plazma na powieki. Czym jest technologia plazmowa?

Stosowane przez lekarzy medycyny estetycznej, dermatologów i chirurgów plastycznych do zabiegu plazmą urządzenie jest nowoczesne i w pełni bezpieczne. Sprzęt z wykorzystaniem gorącego stanu skupienia pozwala na przeprowadzenie nieinwazyjnego liftingu powiek. Technologia ta używa mikrowiązek plazmy, które działają tylko w obrębie naskórka bez uszkadzania skóry. Plazma wytwarza się pomiędzy głowicą aparatury a skórą w postaci nieznacznego łuku elektrycznego. W ten sposób powietrze zmienia strukturę z gazu w plazmę. Dzięki generowanym impulsom powstają mikrowyładowania. Technologia plazmowa wykorzystuje przy tym prąd stały lub zmienny. Zastosowana materia wyróżnia się wysoką temperaturą, dochodzącą nawet do 1500°C.

Jak wygląda zabieg plazmą?

Korekta powiek przeprowadzana przez gabinety medycyny estetycznej nie wymaga specjalnych przygotowań. Najpierw specjaliści dokonują jednak miejscowego znieczulenia. Używają do tego specjalistycznego kremu, aplikowanego na 20-40 min przed procedurą lub stosują anestezję bez igły. Cały zabieg plazmą na powieki polega na tworzeniu nieznacznych punktów na skórze z użyciem generowanej z przyrządu materii. W trakcie procedury igła znajduje się daleko od skóry. Miejsca zmiany stanu stałego w gazowy znajdują się w przerwach ok. 0,5 mm. Dzięki nim dochodzi do odparowania nadmiaru skóry. Przy tym nie uszkadza się jej i otaczających ją tkanek w żaden sposób. Zabieg trwa ok. 30 min.

Jakie są efekty plastyki powiek?

Do korzyści związanych z poddaniem się zabiegowi plastyki powiek należy ujędrnienie skóry i wygładzenie jej, zmniejszenie widoczności bruzd i zmarszczek oraz ujednolicenie kolorytu skóry. Efekty te widać już po jednym zabiegu. Dodatkowo można zaobserwować podniesienie powiek. Wszystko bez ingerencji w kształt twarzy. Poddane zabiegowi górne lub dolne powieki w zależności od stopnia wrażliwości skóry mogą być lekko zaczerwienione i obrzęknięte. Przeważnie gojenie ogranicza się do złuszczania miejscowych strupków. Także po upływie 4-7 dni ustępują wszelkie obrzmienia i zarumienienia. Lekarz z pewnością zaleci też stosowanie po procedurze specjalnych preparatów przyspieszających zabliźnianie się skóry. Uzyskane efekty utrzymują się przez ok. 2-4 lata.

Czy zabieg plazmą trzeba powtarzać?

Częstotliwość wykonywania zabiegu zależy od planowanych rezultatów oraz skłonności pacjentów. W przypadku nadmiaru skóry na powiekach wykonuje się z reguły 1 do 3 zabiegów. Lekarze medycyny estetycznej zwykle zachowują pomiędzy nimi przerwy wynoszące 40 dni. Na odstępy te i ilość zabiegów wpływa specyfika problemu. Plastykę powiek z użyciem plazmy stosuje się najczęściej jako zamiennik chirurgicznej blefaroplastyki. Warto wiedzieć, że urządzenie emitujące plazmę służy dodatkowo do usuwania zmarszczek, blizn oraz rozstępów. Liczba zabiegów przeprowadzana jest indywidualnie przez lekarza. 

Sprawdź też najlepsze zabiegi na cellulit