Zrobiłaś test ciążowy i pojawiły się na nim dwie kreski? Powinnaś jak najszybciej udać się do sprawdzonego ginekologa celem potwierdzenia ciąży i przeprowadzenia kompletu badań. Jeśli mieszkasz w Poznaniu, możesz liczyć na wsparcie doświadczonej specjalistki – Anny Jędrzejczyk, która prowadzi swój Gabinet Ginekologiczny na osiedlu Przyjaźni 142. Co przekonało do niej dziesiątki pacjentek?

Holistyczna opieka nad ciążą

Ciąża to wyjątkowo piękny i trudny moment w życiu kobiety. Procesowi tworzenia się nowego życia towarzyszy wiele obaw, lęków i dolegliwości, w których odsunięciu może pomóc tylko doświadczony ginekolog-położnik. Dla doktor Anny Jędrzejczyk prowadzenie ciąży to coś więcej niż tylko wykonywanie u pacjentki wymaganych badań kontrolnych. Specjalistka buduje z ciężarnymi relację opartą na wzajemnym zaufaniu, daje im poczucie bezpieczeństwa, dba o prawidłowy rozwój płodu oraz dobre samopoczucie przyszłej mamy.

Ginekolog Anna Jędrzejczyk może się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu ciąż fizjologicznych i powikłanych. Do diagnostyki prenatalnej wykorzystuje nowoczesny sprzęt, który pozwala na wczesne wykrycie anomalii rozwojowych u dziecka. Umożliwia to specjalistce szybką reakcję na nieprawidłowe wyniki badań i wdrożenie indywidualnie dobranych metod terapeutycznych. Ponadto pacjentki Gabinetu Ginekologicznego Anny Jędrzejczyk mają dostęp do edukacji prenatalnej, która obejmuje m.in. odżywianie w ciąży, przygotowanie do porodu i informacje na temat połogu.

Jakie badania trzeba wykonać w I trymestrze ciąży?

Pierwszy trymestr ciąży jest najważniejszy, ponieważ to właśnie wtedy kształtują się wszystkie organy dziecka, a ryzyko utraty ciąży jest największe. Pakiet badań na ten okres obejmuje:

  • morfologię krwi,

  • oznaczenie grupy krwi,

  • badanie ogólne moczu,

  • badanie hormonów tarczycy,

  • badania krwi pod kątem występowania chorób zakaźnych,

  • USG.

Podczas pierwszej wizyty ginekolog-położnik Anna Jędrzejczyk wystawi Ci Kartę Ciąży, która jest ważnym dokumentem informującym o Twoim stanie zdrowia oraz etapach rozwoju Twojego dziecka. Powinnaś mieć ją przy sobie podczas każdej konsultacji lekarskiej, nie tylko ginekologicznej. Karta Ciąży uprawnia Cię też do wypłaty zasiłku z tytułu urodzenia dziecka. Gabinet Ginekologiczny Anny Jędrzejczyk zapewni Ci znakomitą opiekę medyczną na czas ciąży i po porodzie. Kobiety, które korzystały z usług wspomnianej wyżej specjalistki, chętnie polecają ją swoim siostrom, kuzynkom i koleżankom. Trudno o lepszą rekomendację