Właśnie dowiedziałaś się, że spodziewasz się dziecka i szukasz specjalisty, który poprowadzi Cię przez ten wyjątkowy czas? Zapoznaj się z ofertą lekarza Stanisława Bochenka z Przychodni Akademickiej NZOZ, który zajmuje się między innymi prowadzeniem ciąży. Wszystkie badania i wizyty odbywają się w ramach kontraktu z NFZ.  

Jakie badania należy wykonać w ciąży?

Każda kobieta w ciąży poza regularnymi wizytami u lekarza ginekologa, powinna wykonać szereg różnych badań. Dzięki temu można na bieżąco monitorować stan zdrowia przyszłej mamy i jej dziecka.

Na pierwszej wizycie położnik wykona USG dopochwowe, cytologię, a także zleci wiele testów laboratoryjnych takich jak morfologia, badanie ogólne moczu, stężenie glukozy, kiła, HIV, a także wiele innych.

Bardzo ważnym badaniem w ciąży jest USG, które wykonywane jest w I, II, a także III trymestrze. Lekarz dokładnie ogląda budowę płodu w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości. Oczywiście przed każdą comiesięczną wizytą w gabinecie, ciężarna powinna wykonywać morfologię oraz badanie ogólne moczu, a około 20 tygodnia krzywą cukrową.

Na kilka tygodni przed porodem, lekarz kieruje pacjentkę na KTG, które sprawdza czynność skurczową macicy.

Kompleksowa opieka nad ciężarną z lekarzem Stanisławem Bochenkiem z Przychodni Akademickiej NZOZ

Dzięki odpowiedniemu sprzętowi, lekarz Stanisław Bochenek z Przychodni Akademickiej NZOZ przeprowadza badania USG ciąży na miejscu. Specjalista do każdej ciężarnej podchodzi indywidualnie z dużą ilością empatii, dzięki temu wizyty odbywają się w miłej i bezstresowej atmosferze.